Предстоятель Кіпрської Церкви завчасно попередив Вселенського Патріарха, що збирається визнати ПЦУ

Предстоятель Кіпрської Церкви завчасно попередив Вселенського Патріарха, що збирається визнати ПЦУ - фото 1
Визнання ПЦУ з боку Кіпрської Церкви не було спонтанним, а цілком осмисленим вчинком. Про це свідчить лист Архиєпископа Хризостома до Вселенського Патріарха, який він написав і відправив до моменту згадування Предстоятеля ПЦУ Епіфанія під час Богослужіння.

На це звернув увагу речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

"Лист підписано 20 жовтня, тобто ДО першого поминання імені Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у Диптиху (24 жовтня), в ньому Архиєпископ інформує про свій намір розпочати поминання та обґрунтовує свої попередні й подальші дії.

Отже, маємо ще одне свідчення, що рішення було глибоко продуманим і внутрішньо аргументованим", написав єрарх ПЦУ у себе на Фейсбуці.

Предстоятель Кіпрської Церкви перед тим як визнати ПЦУ мав пересвідчитися, що Українська Церква не буде, як деякі інші новоутворені автокефалії, чинити щось не відповідне канонам. Цей час вичерпаний і мета досягнута.

"Кіпрська Церква сама зазнавала неканонічного втручання у свої справи, тому розуміє, наскільки важливо, щоби Помісні Церкви дотримувалися визначеної канонічної території.
Україна не є канонічною територією Московського Патріархату, а була від початку і до утворення ПЦУ - канонічною територією Вселенського Патріархату. Отже посилання на те, ніби відбулося втручання на канонічній території РПЦ - безпідставні, навпаки - Російська Церква втрутилася на територію, яка їй не належала, чим спричинила тривалі проблеми, які слід було розв‘язати", - наголоив речний ПЦУ.

Як вже писала РІСУ, опубліковано лист Предстоятеля Кіпрської Церкви Хризостома ІІ, надісланий Вселенському Патріарху Варфоломію 20 жовтня 2020 року, в якому йдеться про рішення офіційно визнати ПЦУ.