Предстоятель ПЦУ: На окупованих територіях наші священики і громади перейшли у підпілля

13 лютого російські окупанти вдерлися до помешкання 59-річного о. Степана Подольчака в Каланчаку, настоятеля місцевого храму ПЦУ, і вивезли в невідомому напрямку. 15 лютого його дружині зателефонували і «запросили» підійти опізнати тіло померлого чоловіка - фото 1
13 лютого російські окупанти вдерлися до помешкання 59-річного о. Степана Подольчака в Каланчаку, настоятеля місцевого храму ПЦУ, і вивезли в невідомому напрямку. 15 лютого його дружині зателефонували і «запросили» підійти опізнати тіло померлого чоловіка
На тимчасово окупованих територіях ситуація є досить складною, бо наша Церква там перебуває поза так званим «їхнім законом».

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода повідомив Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"Ми практично втратили в Криму всі наші храми. І нещодавно було демонтовано купол із кафедрального собору в Сімферополі. Практично ми припинили діяльність на території Кримського півострова. Ми на території тимчасово окупованих зараз районів Донецької, Луганської, Херсонської областей ведемо діяльність, але підпільно", - зазначив першоєрарх ПЦУ.

"Тобто є ще священнослужителі на території цих областей, які підпільно звершують Богослужіння. Збирають громаду десь так, щоб ніхто не знав про це, бо приходять, арештовують. От нещодавно була інформація про те, що на території Херсонської області був закатований, вбитий наш священик, отець Степан, це в селищі міського типу Каланчак, якщо я не помиляюся. Його допитували і практично стратили цього священика, який звершував там Богослужіння", - додав він.

Митрополит Епіфаній зауважив, що чимало священнослужителів не бояться переслідувань.

"Вони приходять, допитують, забороняють, попереджають, але є такі священники, які не бояться і звершують Богослужіння до кінця. Їх ув'язнюють, потім депортують. От в лютому було депортовано двох священнослужителів, які перебували пів року у в'язниці. Їх потім депортували на територію Грузії. Просто привезли до кордону. В одязі викинули на межі кордону і все...

Наші місцеві архиєреї, наприклад, митрополит Сергій Донецький і Маріупольський чи владика Никодим Херсонський, вони закликають виїхати. Чому? Тому що людське життя є цінним. І вони не хочуть наражати своїх священнослужителів на небезпеку. Вони просять і попереджають, що краще було би покинути в таких умовах окуповану територію, а потім вже після перемоги ми повернемось знову.

Але є священики, які самі ухвалюють рішення про те, що вони залишаються, вони є вірні своїй громаді і вони готові навіть постраждати", - наголосив Предстоятель ПЦУ.

Митрополит Епіфаній повідомив, що вони комунікують з такими священиками, але роблять це таємно, щоби не давати приводу окупантам взагалі знищити їхню присутність там.