Предстоятель ПЦУ: Я перебуваю у списку тих, хто становить загрозу для росіян

Предстоятель ПЦУ: Я перебуваю у списку тих, хто становить загрозу для росіян - фото 1
У перші дні нападу на Київ російські диверсанти намагалися напасти на резиденцію Предстоятеля ПЦУ у Михайлівському золотоверхому монастирі.

Про це у інтерв'ю LB.ua розповів Митрополит Епіфаній.

"Наскільки мені відомо з різних даних іноземних і наших розвідок, я перебуваю в певному списку тих, хто становить для росіян загрозу. Але не дивлячись ні на що, в мене немає страху", - зазначив він.

"У перші дні було дуже небезпечно, коли працювали так звані диверсійні групи, вони навіть протягом перших трьох ночей намагалися напасти на Михайлівський золотоверхий монастир, на мою резиденцію, але завдяки нашим військовослужбовцям, нашій охороні, цю атаку було відбито, і я протягом цих днів, вже більш ніж 40 днів, що триває війна, перебуваю в нашому духовному центрі Православної Церкви України – Михайлівському золотоверхому монастирі", - додав першоєрарх.

Предстоятель ПЦУ підкреслив, що цей монатир є надзвичайно важливий для України, народу.

"Цей монастир відіграв у новітню добу нашої історії визначальну роль. Починаючи ще з Помаранчевої революції, Революції Гідності, як ви знаєте, і зараз цей монастир є таким духовним символом відродження нашої Церкви і загалом нашої української держави. Він має славну історію - близько тисячі років, багато що пережив, був зруйнований центральний храм, монастир не діяв в радянський час, але був відроджений, відновлений. У наш новітній час він відіграє дуже важливу роль - духовного центру, тому я як предстоятель перебуваю на місці, повноцінно виконую свої обов’язки предстоятеля, відвідую наших військовослужбовців, очільників міста, постійно підношу повсякденно молитви і переконаний у тому, що Господь чує їх і виконує їх на благо, і ця наша спільна молитва неодмінно приведе нас до повної перемоги. І тому, коли з’являється найменша можливість, щоб відвідати свою паству там, де вона зараз страждає, я це роблю", - наголосив Митрополит Епіфаній.