• Головна
  • Проекти
  • Предстоятель УПЦ вніс свої пропозиції щодо проекту Податкового кодексу України...

Предстоятель УПЦ вніс свої пропозиції щодо проекту Податкового кодексу України

19.03.2010, 12:06
Предстоятель УПЦ вніс свої пропозиції щодо проекту Податкового кодексу України - фото 1
У зв’язку з обговоренням Верховною Радою України проекту Податкового кодексу України Предстоятель УПЦ звернувся до керівництва держави з викладенням позиції УПЦ. Пропозиції стосуються частини, я якій йдеться про ідентифікаційні номери.

Володимир_Сабодан_1.jpgКИЇВ — У зв’язку з обговоренням Верховною Радою України проекту Податкового кодексу України Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир звернувся до керівництва держави з викладенням позиції УПЦ щодо цього законопроекту. Пропозиції стосуються частини, я якій йдеться про ідентифікаційні номери.

«Не можна допустити, щоб будь які причини послужили знищенню найвищої гідності людини - її свободи. Історія свідчить про хибність ідеології, що ціль виправдовує засоби. Тому Церква, відстоюючи права людини, з розумінням відноситься до тої частини віруючих, які відмовляються від прийняття чи не приймають ідентифікаційних номерів.

Впроваджуючи кодифікацію людей з моменту народження та єдиний уніфікований документ особистості - електронну картку, держава фактично санкціонує електронне стеження та тотальний контроль в усіх сферах життя людини. Ніхто не може гарантувати, що електронна система контролю над людиною та повна залежність людини від неї, не буде використовуватись для впливу на людину з метою духовного, ідеологічного, політичного та економічного її маніпулювання», — йдеться у документі.

Митрополит Володимир наголошує, що, з одного боку, розуміє міркування, якими керувалися автори законопроекту, передбачаючи передачу інформації особистого характеру іншим державам та міжнародним організаціям, позиції міжнародних стандартів, запобігання тероризму тощо. Водночас попри це він висловив стурбованість такою нормою законопроекту: «За таких обставин людина втрачає Богом даровану свободу... може статися таке, що не тільки кожна людина втратить особисту свободу, але і наша держава свою незалежність».

У зв’язку з цим Митрополит Володимир, за інформацією прес-служби УПЦ, висловив керівництву держави такі пропозиції:

1) Врахувати волевиявлення віруючого народу, яке висловлене в рішеннях Синоду Української УПЦ від 19.05.1998р. та від 29.12.2003р. та на цій основі забезпечити реалізацію конституційних прав і свобод громадян, які відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера шляхом внесення до проекту Податкового кодексу України законодавчих приписів, які б передбачали альтернативну форму обліку платників податків (наприклад: за паспортними даними), а також передбачали можливість громадян здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

2) Зобов'язати Державну податкову адміністрацію України в особі її місцевих податкових інспекцій вносити на підставі заяв громадян відмітки в паспорт щодо можливості здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, а також анулювати ідентифікаційні номери громадян, які відмовились від них.

Проект нового Податкового кодексу на розгляд Верховної Ради внесли такі народні депутати України:  Катеринчук М.Д., Кармазін Ю.А., Ляпіна К.М., Королевська Н.Ю., Матвієнко А.С., ТарасюкБ.І., Матриненко М.В., Стретович В.М