Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ спільно відслужили Панахиду за жертв Голодомору

28.11.2020, 18:36
Держава
Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ спільно відслужили Панахиду за жертв Голодомору - фото 1
28 листопада Глава УГКЦ Патріарх Святослав та Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній спільно помолилися Панахиду за жертв Голодомору-геноциду українського народу. Панахида відбулася у Києві на території Національного музею Голодомору-геноциду, біля меморіального знаку «Свіча пам’яті».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

По завершенні молитви у запису прозвучало слово Президента України Володимира Зеленського, який зазначив, що щороку в останню суботу листопада у наші серця приходить страшний гість – це спогад про злочини, які позбавили життя мільйонів українців.

«Ми вшановуємо наших предків і згадуємо про чорні сторінки історії нашого народу. Як можна прагнути знищити цілий народ? Чому і за що? Ми ніколи не зможемо цього зрозуміти, забути і пробачити», – наголосив Глава Держави.

Відтак було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку». До акції долучилися також Предстоятелі Церков та усі учасники спільної молитви, засвітивши свою свічку пам’яті.

Як РІСУ інформувала, у своєму слові до Дня пам’яті жертв Голодомору Блаженніший Святослав наголосив, що у чергову річницю цієї трагедії кажемо собі і світові: ми пам'ятаємо, світ визнає. Глава УГКЦ закликав пам'ятати про біль, але також діяти. «Нагодуймо голодного, щоб у наш час від голоду більше ніхто не помирав. Згадуючи ці трагічні події, скажімо собі і світові: ніколи більше!»

Митрополит ПЦУ Епіфаній зі свого боку наголосив, що Голодомор – це біль загальнолюдського масштабу, який ми розділяємо з усім світом. Бо акт геноциду українського народу є злочином проти людяності. Це також злочин проти правди, бо штучний голод та його наслідки замовчувались організаторами впродовж багатьох десятиліть... Український народ ніколи не заспокоїться і не примириться із фактом цього злочину».