Приблизно 3000 хасидів встигли прибути до Умані

30.08.2020, 11:04
Мешканці Умані, які є представниками юдейської громади, повідомили "Громадському", що у місті вже перебуває приблизно 2-2,5 тисячі паломників, яким вдалося приїхати до початку дії заборони.

Джерело: "Громадське"

У єврейській громаді сподіваються, що Ізраїлю та Україні вдасться дійти домовленостей, аби на сам юдейський Новий рік (18-20 вересня) дозволили в'їзд принаймні обмеженій кількості хасидів.

Приблизно 3000 хасидів встигли прибути до Умані - фото 57728

 

Однак про те, чи насправді ведуться перемовини про це, головний рабин України Моше Реувен Асман не знає.

Нагадаємо, 27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового паломництва в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року – Рош га-Шана.

Свято припадає на 18-20 вересня, але зазвичай хасиди починають з’їжджатися значно раніше. Традиційно на Рош га-Шана в Умань з’їжджається до 40-50 тисяч хасидів.
Раніше влада Ізраїлю закликала Україну заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії. Ймовірно, така поспішна заборона уряду пов’язана саме з намаганням уникнути масового прибуття паломників. Хоча МЗС категорично це заперечує.