Протоєрея, який не схвалював передачу «Трійці» Рубльова РПЦ, усунули від служіння

28 травня, 12:19
Світові
Протоєрея, який  не схвалював передачу «Трійці» Рубльова РПЦ, усунули від служіння - фото 1
Причина — «у зв'язку з перешкоджанням принесення до кафедрального соборного Храму Христа Спасителя м. Москви ікони «Свята Трійця» преподобного Андрія Рубльова».

Одна з посад, яку священик обіймав, — голова експертної ради РПЦ з церковного мистецтва та реставрації, повідомляє Наша Нива.

Скандал з іконою Андрія Рубльова вибухнув минулого тижня, коли стало відомо, що Путін вирішив передати знамениту ікону із Третьяковської галереї РПЦ.

«Ікона «Свята Трійця» Андрія Рубльова не підлягає видачі за межі Третьяковської галереї на свято Трійці 4 червня цього року через складний та нестабільний стан, а також непередбачуваність процесу негативних змін. Наразі ікона знаходиться у реставраційній майстерні у процесі негайної реставрації пам'ятника», — заявили експерти.

«Умови зберігання мають бути забезпечені в будь-якому місці — хоч у Третьяковській галереї, хоч у Троїцькому соборі Лаври, і тут не місце важливе, а якість тієї капсули, в яку ікона буде поміщена», — доводив тоді голова експертної ради Московського Патріархату з церковного мистецтва, архітектури та реставрації протоєрей Леонід Калінін.