Путін вибачився перед прем’єром Ізраїлю за антисемітську заяву Лаврова

06.05.2022, 09:12
Світові
Путін вибачився перед прем’єром Ізраїлю за антисемітську заяву Лаврова - фото 1
Путін в ході телефонної розмови в четвер вибачився перед прем’єр-міністром Ізраїлю Нафталі Беннетом за скандальну заяву глави МЗС Росії Сергія Лаврова про «єврейську кров Гітлера».

Про це повідомили в канцелярії ізраїльського прем'єра, передає Укрінформ з посиланням на The Times of Israel.

«Прем'єр-міністр прийняв вибачення президента Путіна за коментарі Лаврова і подякував йому за роз'яснення погляду президента на єврейський народ і пам'ять про Голокост», - повідомили в офісі Беннета.

Водночас у Кремлі про вибачення мовчать. Там заявили, що Путін говорив з Беннеттом про «історичну пам’ять, Голокост і ситуацію в Україні.

Як повідомлялося, 1 травня під час інтерв’ю італійському телебаченню голову МЗС Росії Сергія Лаврова запитали, як Росія могла заявляти, що їй потрібно «денацифікувати» Україну, коли Президент країни Володимир Зеленський є євреєм.

Захищаючи позицію Путіна щодо «денацифікації» України, Лавров сказав, що єврейське коріння Президента України Володимира Зеленського не підриває позиції Путіна.

«Коли кажуть: «Що це за нацифікація, якщо ми євреї?», я думаю, що Гітлер теж мав єврейське походження, то це нічого не означає», – сказав Лавров.

Після цього посла РФ в Ізраїлі викликали до МЗС країни, вимагаючи вибачень за слова Лаврова про єврейське походження Гітлера.

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог заявив, що Лавров у своїх останніх заявах щодо євреїв поширює антисемітську брехню.

Президент Володимир Зеленський розцінив такі заяви Лаврова як перекладання провини за злочини нацистів на єврейський народ і висловив цікавість, чи залишиться після цього посол Ізраїлю в Москві.

В Офісі Президента України наголосили, що заява Лаврова про "єврейську кров" Гітлера – це не просто заперечення Голокосту і звинувачення його жертв, а намагання Росії перекласти свої злочини на тих, проти кого вона їх здійснює.

Як РІСУ інформувала, головний рабин Росії Берл Лазар шокований заявами Лаврова і закликав його публічно перепросити за ці слова.

Йонатан Бін'ямін Маркович - головний рабин Києва також піддав жорсткій критиці слова Лаврова:

"Слухатит такі дуниці це - жах. Сьогодні хтось в Росії намагається розпалити тему антисмітизму... Не можна дозволити, щоб такі слова, такі ідеї взагалі існували. Такі фрази можуть використати нерозумні люди. Це потрібно засудити, щоб ніхто цим не скористався".