• Головна
  • Проекти
  • Рада Євангельських Протестантських Церков України заявляє про неприпустимість втягування Церков у політику...

Рада Євангельських Протестантських Церков України заявляє про неприпустимість втягування Церков у політику

22.04.2010, 09:19
Рада Євангельських Протестантських Церков України заявляє про неприпустимість втягування Церков у політику - фото 1
Глави протестантських Церков висловили занепокоєння у зв'язку з намаганнями окремих політиків використати авторитет РЄПЦУ та євангельських протестантських Церков у своїх політичних цілях.

signing3.jpgКИЇВ – 21 квітня Рада Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) оприлюднила заяву, в якій висловила свою позицію щодо ролі Церкви у суспільстві та ставлення до політики. У цьому документі глави протестантських Церков висловили занепокоєння у зв'язку з намаганнями окремих політиків використати авторитет РЄПЦУ та євангельських протестантських Церков у своїх політичних цілях, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Є неприпустимою практика, коли під час релігійних богослужінь,  зустрічей з місцевими релігійними діячами та у повідомленнях для ЗМІ політики чи інші сторонні особи заявляють про те, що вони виступають від імені Ради Євангельських Протестантських Церков України, як міжцерковної інституції,  або абстрактно заявляють про підтримку своїх політичних проектів з боку найбільших євангельських протестантських об’єднань, чим по суті вводять в оману віруючих та усе суспільство”, – йдеться у Заяві РЄПЦУ.

У документі відзначено: “Церква, як духовна інституція громадянського суспільства, покликана бути совістю нації та відстоювати високі моральні стандарти, не вдаючись при цьому до політичної діяльності, яка заборонена законодавством України”.

Лідери протестантських Церков також заявили: “Ні в форматі РЄПЦУ, ні окремо ми не уповноважували на представництво та не надавали підтримки жодній особі, політику чи політичному руху”.

“Церковні богослужіння та пастирські кафедри не повинні бути місцем агітації, а мають слугувати задоволенню духовних потреб  віруючих різних політичних поглядів”, – наголошується у документі.

Заява одноголосно була ухвалена на засіданні Ради Євангельських Протестантських Церков України, яке напередодні відбулось у Києві.

Документ підписали: Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко,  голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук, Старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець,  президент Української Уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня Володимир Крупський, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун, виконавчий секретар Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів Петро Балацький, член ради Асоціації місіонерських церков євангельських християн України Василь Давидюк та Єпископ Української Лютеранської Церкви В’ячеслав Горпинчук.