Рекорд встановлено: 406 сопілкарів на Львівщині разом виконали колядку

16.01.2022, 14:44
Культура
Рекорд встановлено: 406 сопілкарів на Львівщині разом виконали колядку - фото 1
Сьогодні у бойківському селі Стрілки на Львівщині 406 місцевих виконавців на сопілках разом виконали колядку "Нова радість стала", що стало рекордом України. Як зазначив представник книги рекордів України, вражає не так це число, як дух, який панував при цьому: "Ті емоції, які тут панували і просто зашкалювали, не можна зафіксувати ніякою цифрою і грамотою".

Розпочалося свято із звучання бойківської трембіти. Учасники рекорду, переважно юні сопілкарі, вишикувалися у формі восьмикутної зірки та одноголосно виконали відому українську колядку на сопілках, потім її заспівали і знову заграли.

Наймолодша виконавиця - учениця ІІ класу місцевої школи імені о. Михайла Вербицького, а найстаршому нещодавно виповнилося 75 років.

Рекорд встановлено: 406 сопілкарів на Львівщині разом виконали колядку - фото 85543

Як зазначив вчитель Стрілківської школи пан Ярослав, у ній у кожному класі на сопілках грають від 50 до 80% учнів. Школа музичного мистецтва тут діє понад 20 років. А сам рекорд було присвячено пам'яті місцевого вчителя сопілкарства, який нещодавно помер.

Як розповів РІСУ відомий майстер сопілок Тарас Лошак, у селі Стрілки та в сусідніх селах на сопілках грає більшість дітей і багато з дорослих, а цього інструменту купують тут більше, ніж у столиці.

Ідея рекордного виконання виникла дуже давно. А 7 років тому місцеві сопілкарі встановили перший рекорд — виконали Гімн України на 237 сопілках. Для них автор Гімну о. Михайло Вербицький — особливо дорогий, оскільки він понад сто років тому був парохом у Стрілках.

Свято продовжилося виступами вертепів, благодійними заходами та смакуванням бойківської кухні.

Детальніше про цю подію дивіться у прямому репортажі Тараса Бабенчука на "Живому телебаченні":