Релігійні громади Рівного готові надати приміщення для укриття людей в разі російської агресії

Релігійні громади Рівного готові надати приміщення для укриття людей в разі російської агресії - фото 1
У разі російської агресії релігійні громади Рівного готові надати підвальні приміщення для укриття людей. Про це 17 лютого повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк. Він сказав, що наразі в молитовних будинках є вісім готових приміщень для укриттів.

Це об’єкти подвійного призначення, вимоги яких трохи відрізняються від бомбосховищ і радіаційних сховищ. Однак під час війни вони можуть служити короткочасним притулком для людей.

Старший пресвітер Української церкви євангельських християн у Рівненській області Олександр Коток повідомив Суспільному, що в разі російської агресії їхній молитовний дім готовий надати людям підвальне приміщення.

«Церква завжди була покликана Євангелієм служити людям, бути притулком у часи тривоги, переживань, як духовно, так і фізично. Тому ми маємо ці приміщення, які готові з радістю надати для потреб, прихистити людей, допомогти укритись людям, ми раді цим служити, за потреби на нас розраховуйте», – сказав Олександр Коток.

Він додав, що у разі військової загрози готовий надати біженцям готельні номери в церкві.

Релігійні громади Рівного готові надати приміщення для укриття людей в разі російської агресії - фото 87489

Володимир Нестерук, пастор євангельських християн-баптистів церкви «Відродження» у Рівному, заявив, що готовий виділити підвальне приміщення в будинку молитви, яке наразі служить їдальнею для парафіян.

«Ми дуже сподіваємося, що це не знадобиться для укриття людей, але ми думали надати адресу їм і на випадок чогось, вони бігли сюди й могли знайти затишок від того всього, що не має бути», – пояснив Володимир Нестерук.

Міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив, що у церквах міста є кілька десятків приміщень для тимчасового укриття, але зараз перевірено лише вісім.

«Є низка об’єктів, які можна використовувати за потреби – наразі в місті їх щонайменше вісім. У відділі надзвичайних ситуацій вони перевірені, вони у відмінному стані, на постійному догляді й можуть прийняти сотні людей», – сказав мер.

За словами начальника управління з надзвичайних ситуацій Рівнеради Павла Будза, такі приміщення можуть бути укриттям для людей лише на короткий час, оскільки їхнє призначення відрізняється від бомбосховищ та радіаційних.

“Укриття населення розраховується так: два квадратні метри на людину. Будівля має подвійне призначення і передбачає короткочасне перебування людей, тому при необхідності цей показник можна трохи зменшити та укривати більше людей. Захистити від будь-яких зовнішніх факторів від агресії чи бойових дій – ці приміщення можуть захистити населення», – зазначив Павло Будз.

Він додав, що зараз усі перевірені приміщення, де можна сховатися під час бойових дій, ще не нанесено на карту бомбосховищ та сховищ у Рівному. Однак через два-три дні вони з’являться на мапі.

 

Як РІСУ інформувала, Рада єпископів Львова 14 лютого заявила, що за необхідності готова приймати людей у храмах і укриттях.