• Головна
  • Новини
  • Римо-католицькі єпископи України дякують Церкві Польщі за підтримку...

Римо-католицькі єпископи України дякують Церкві Польщі за підтримку

03.12.2022, 16:00
Римо-католицькі єпископи України дякують Церкві Польщі за підтримку - фото 1
Католицька Церква в Польщі 4 грудня відзначатиме День молитви та матеріальної допомоги для Церкви на Сході. Цьогорія його присвятять Україні. У зв’язку з цим днем ​​єпископи, що брали участь в засіданні Конференції єпископату України, надіслали листа до всієї Католицької Церкви в Польщі.

Про це повідомляє офіційний сайт РКЦ в України.

«Дякуємо Церкві в Польщі за братерську любов, виявлену протягом цих понад 30 років свободи Церкви в Україні. Ця подяка - перше, що ми, як Єпископат Римо-Католицької Церкви в Україні, хочемо сказати сьогодні полякам, які, не будучи найбагатшими у світі, змогли поділитися з ще біднішими», - пишуть єпископи з України.

У листі вони дякують насамперед за підтримку, яку поляки надають від 24 лютого цього року, від початку повномасштабної війни.

«Ми глибоко зворушені Вашою постійною добротою, солідарністю та дуже конкретною допомогою. Таке ставлення є виявом живої віри», - читаємо у листі. Також у зверненні є й прохання про матеріальну підтримку.

«Наше прохання, з яким ми звертаємося до Церкви в Польщі, є тривогою за виживання», – зізнаються вони. «Ще раз дякуємо вам за дар молитви та фінансову допомогу, якими ви підтримуєте нас у Другу Неділю Адвенту», – додають вони, запевняючи про молииву за людей доброї волі.

«Ми розуміємо, що вам також нелегко. Але подумайте про своїх братів і сестер у вірі, які стоять на межі гуманітарної катастрофи, пов’язаної з руйнуванням енергетичної інфраструктури і, як наслідок, страхом перед прийдешньою зимою», - йдеться в листі.

За словами єпископів, мешканцям України не вистачає, зокрема електроенергії, внаслідок чого не вистачає тепла та води. По всій Україні ним можна користуватися лише 4 години на добу. Також є місця, де його немає цілими днями.

«До нас наближається ворог, ім'я якого - холод, параліч комунікації і страх. Сьогодні війна – це не лише фронт, де ведуться бої, які приносять смерть і каліцтва солдатам і мирним жителям, а й параліч повсякденного життя», – йдеться у листі.

Посилаючись на девіз цьогорічного Дня молитви і допомоги Церкві на Сході: «Послані в мирі Христовому», українські єпископи наголошують, що в умовах війни, яка триває в Україні, це для них світло надії, а водночас гордість за ставлення поляків.

«Разом із усією спільнотою Церкви в Україні дякуємо вам і просимо пам’ятати про нас і надалі. Нехай ваша зичлива пам’ять проявляється в молитвах про швидкий кінець війни та настання миру, але також в тому, про що ми смиренно просимо – у жертвах і матеріальних дарах», -