• Головна
  • Проекти
  • «Рішення облради щодо Почаївської лаври є незаконними» — архиєпископ Почаївський Володимир...

«Рішення облради щодо Почаївської лаври є незаконними» — архиєпископ Почаївський Володимир

19.02.2010, 16:55
«Рішення облради щодо Почаївської лаври є незаконними» — архиєпископ Почаївський Володимир - фото 1
У відповідь на прийняті Тернопільською обласною радою рішення щодо Почаївської лаври в четвер, 18 лютого, намісник монастиря архиєпископ Почаївський Володимир (Мороз) звернувся з листом до прокуратури Тернопільської області.

Архиєпископ_Почаївський-УПЦ_1.jpgТЕРНОПІЛЬ — У відповідь на прийняті Тернопільською обласною радою рішення щодо Почаївської лаври в четвер, 18 лютого, намісник монастиря архиєпископ Почаївський Володимир (Мороз) звернувся з листом до прокуратури Тернопільської області. Як йдеться в листі на ім'я прокурора Тернопільської області Мельничука І.І., обласна рада своїми рішеннями порушила  Конституцію та Закон України «Про місцеве самоврядування».

Тернопільська обласна рада ухвалила низку рішень щодо Свято-Успенської Почаївської лаври: від 27 серпня 2009 року за № 745 «Про створення тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м.Почаєві УПЦ (Московського Патріархату), а також дотримання земельного і міграційного законодавства», від 11 лютого 2010 року «Про інформацію тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в м. Почаєві УПЦ Московського Патріархату, а також дотримання земельного і міграційного законодавства» та від 11 лютого за № 882 «Про клопотання Свято-Успенської Почаївської лаври від 10 листопада 2009 року № 64 щодо надання гірничого відводу на користування Почаївським родовищем будівельних пісків». Як стверджується у повідомленні сайту «Православіє в Україні», усі ці рішення суперечать чинному законодавству.

Як наголошується в листі архиєпископа Володимира, «органи місцевого самоврядування можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, а також організовувати проведення перевірок на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності з питань і повноважень, делегованих їм органами виконавчої влади. Повноваження обласних рад передбачені статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування», у відповідності до даної статті питання щодо перевірки законності передачі храмових комплексів, а також дотримання земельного і міграційного законодавства не входить в компетенцію органів місцевого самоврядування і дані повноваження не делегувались контролюючими органами обласній раді».

«Таким чином, — зазначається в документі, — рішення від 27 серпня 2009 року за № 745 Тернопільської обласної ради не відповідає вимогам Конституції України та Закону України “Про місцеве самоврядування”».

ЗПочаївська_Лавра_1.jpgвертаючись до прокурора області, архиєпископ Володимир зазначив, що до перевірки лаври не були залучені представники Свято-Успенської Почаївської лаври і, як наслідок, інформація, подана депутатами, не відповідає дійсності. У поданій інформації, як стверджує архиєпископ, комісія так і не вказала порушень, які вона виявила по законності передачі комплексу храмових споруд Почаївській Лаврі і порушення дотримання земельного та міграційного законодавства.

У зв’язку з цим намісник Почаївської лаври звернувся до прокурора області з проханням дати правову оцінку рішенням Тернопільської обласної ради, перевірити інформацію та вимагати копії документів, які стали підставою для їх прийняття, а також опротестувати, відповідно до Закону України «Про прокуратуру», вище наведені рішення облради як такі, що не відповідають вимогам Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування».

Наступним кроком з боку Почаївської лаври є підготовка позовних заяв до суду про спростування недостовірної інформації, наданої Тернопільською обласною радою, захист честі і гідності Свято-Успенської Почаївської лаври та її насельників і відшкодування моральної шкоди.