Риторика Папи щодо війни щоразу стає жорсткішою, - митрополит Борис Ґудзяк

Риторика Папи щодо війни щоразу стає жорсткішою, - митрополит Борис Ґудзяк - фото 1
Митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк вважає, що Папа Франциск розуміє, що війна Росії проти України є гріхом, і його риторика щодо цього щоразу стає жорсткішою.

Про це владика Борис сказав в інтерв’ю Tvoemisto.tv.

«Папа не є наївним пацифістом. З іншої частини земної кулі важко бачити в подробицях і розуміти проблеми Східної Європи та Росії. Думаю, він керується євангельськими істинами і росте в розумінні, бо його риторика стає чіткішою в засудженні звірств. Гадаю, Папа розуміє, що за цим стоїть гріх», – каже владика.

Так, війна є, мабуть, найбільшим гріхом, бо порушує практично всі Божі закони, калічить життя та відбирає його тисячам, а часом мільйонам. Відтак, парадокс в тому, що російське церковне керівництво підтримує цей гріх, принаймні на рівні публічних заяв та проповідей, зауважує митрополит Борис Ґудзяк.

«Як спонукати їх змінити таку поведінку, змінити цей спосіб мислення, складно уявити, але рано чи пізно це має статися. Для прикладу, ніхто не міг уявити, що німці підуть тим шляхом, яким пішли в 30-их роках. Самі німці в 1940 році не могли уявити, що на них чекає в 1944-ому і 1945-ому. Зрештою, Німеччина залишається у позиції каяття і спроби усвідомлення, як узагалі це могло статися в цивілізації, у якій розвинуті науки, нобелісти, література, мистецтво, класична музика. А тут така жахлива шовіністична ідеологія, яка, мабуть, назавжди залишиться плямою на німецькій історичній пам’яті й тотожності», – вважає владика.

За його словами, в Росії майже 300 єпископів, але жоден не виступив чітко проти війни. Також у РПЦ близько 25 тисяч клириків – священиків, дияконів, з них лише 293 підписали заяву проти війни, тобто приблизно 1%.

У відповідь на питання про те, навіщо Папа їде в росію, оскільки це буде прецедент – раніше жоден глава Ватикану не навідувався туди, та яким буде результат, митрополит УГКЦ додає:

«На жаль, це суспільство хворе, воно має патологічну ваду. Як це відбудеться, чи контакти папи з росіянами в Росії можуть на це вплинути, годі сказати. Але кожен, хто цікавиться цією проблемою, мав би розуміти, що ми маємо справу з моральною хворобою, яка просто так не вилікується…».