Росіяни зруйнували 183 релігійні споруди в Україні. Найбільше на Донеччині

25 липня, 09:01
Суспільство
Росіяни зруйнували 183 релігійні споруди в Україні. Найбільше на Донеччині - фото 1
За 5 місяців повномасштабного вторгнення російські загарбники завдали руйнувань щонайменше 183 релігійним спорудам в Україні.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики у прес-релізі, наданому Укрінформу.

«З 24 лютого до 23 липня 2022 року щонайменше 183 релігійні споруди у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України. 5 із 183 ушкоджених внаслідок атаки рф споруд мусульманські, 5 юдейські, решта 173 християнські», - йдеться у повідомленні.

Серед християнських святинь 22 належать протестантським спільнотам, 19 — Православній Церкві України (ПЦУ), три — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ) та дві — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). А 73% (127 об’єктів) із 173 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать УПЦ МП.

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) та Луганській (40) областях, далі йдуть Київська (34) та Харківська (25) області.

Також повідомляється, що за підсумками моніторингу, що здійснюється Державною службою України з етнополітики та свободи совісті у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства, на сайті ДЕСС оприлюднена інтерактивна мапа руйнувань релігійних споруд в Україні.