Роспропаганда поширила відео, де нібито воїни ЗСУ здійснили наругу над Кораном

Роспропаганда поширила відео, де нібито воїни ЗСУ здійснили наругу над Кораном - фото 1
Ворожі пропагандисти здійснили ще одну спробу дискредитувати ЗСУ. На цей раз їх ціллю стало викликати ворожнечу до українців з боку мусульман. Адже йдеться про спалювання “Корану”.

Як повідомляє Інформатор з посиланням на Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI, пропагандисти з Telegram-каналу Readovka опублікували відео, на якому нібито зображені військовослужбовці ЗСУ, що ріжуть сало на Корані, а потім розпалюють ним вогнище, знущаючись з ісламської релігії. Це відео – постановка.

Центр стратегічних комунікацій звернув увагу на те, наскільки погано спілкуються українською люди з відео – у них проскакують відверті русизми та неприхований російський акцент. На кшталт фраз «хлопці, не можетЄ роСпалІти костОр».

Публікуючи такі відверті фейки, росіяни намагаються дискредитувати ЗСУ в мусульманських країнах.

І це – вже не перша подібна провокація росіян на ісламську тему. Раніше рф організувала операцію зі спалення Корану біля посольства Туреччини в Стокгольмі, щоб завадити планам Швеції з інтеграції в НАТО.

На російську провокацію відреагували українські мусульмани. Представники Духовного управління мусульман України «Умма», зокрема заявили, що метою цієї чергової дезінформації з боку РФ є намагання розхитати ситуацію на релігійному та міжнаціональному ґрунті.

"У такий спосіб ворог прагне дискредитувати бійців Збройних Сил України. Невипадково відео з'явилися і почали активно поширюватися у російських пропагандистських ЗМІ саме напередодні початку священного місяця Рамадан", - йдеться у заяві ДУМУ "Умма".

"Мусульмани України добре розуміють, що це в росії релігійна нетерпимість й ісламофобія є нормою. І подібні відео не повинні вводити нас в оману щодо того, хто є нашим ворогом і на що він готовий задля досягнення своєї мети", - зазначають українські мусульмани.