Розмови про перенесення могили рабина Нахмана – це маніпуляції і провокації, – мер Умані

16.09.2020, 12:26
Держава
Розмови про перенесення могили рабина Нахмана – це маніпуляції і провокації, – мер Умані - фото 1
Розмови про перенесення могили рабина Нахмана з Умані до Ізраїлю – це маніпуляції та провокації.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міський голова Умані Олександр Цебрій.

"Ми переживаємо непростий період, період пандемії коронавірусу, тому уманці підняли питання і я також підняв на найвищому рівні, щоб унеможливити приїзд (паломників-хасидів. – Ред.) саме цього року, саме у рік пандемії коронавірусу людей з червоної зони. Це не стосується представників тієї чи іншої нації чи представників тієї чи іншої релігії. Це стосується саме COVID-19. У всьому світі йде пандемія, тому ми повинні зробити все, щоб убезпечитися. А питання з перенесенням… Знаєте, заповідь рабі Нахмана – він заповідав, щоб був похований саме тут і до нього приїжджали його послідовники, тому це питання не до міського голови, це питання навіть не до мешканців міста Умань. Я вважаю, що це маніпуляції та провокації. Це питання має вирішуватися на зовсім іншому рівні, але є воля людини, яка похована у місті Умань", – сказав Олександр Цебрій.

Міський голова також поінформував, що на цей час в Умані перебуває близько 2,5 тисячі хасидів, у десяти з них діагностували коронавірус.

Нагадаємо, що розмови про можливе перенесення могили цадика Нахмана до Ізраїлю тривають віддавна. Так у 2017 році віце-міністр закордонних справ Ізраїлю Ципі Хотовелі доручила почати переговори з владою України про можливість перенесення останків рабі Нахмана з Умані в Ізраїль. А міська влада Умані ще у 2011 році виключила можливість такого перенесення.

Могила рабі Нахмана - фото 58716
Могила рабі Нахмана
Джерело фото: doroga.ua