Created with Sketch.

РПЦ хоче збудувати в Африці храм на честь Київського князя Володимира Великого

17.02.2022, 10:28

Про це заявив так званий «екзарх РПЦ в Африці» митрополит Леонід (Горбачов).

«Порадившись, вирішили назвати першу місіонерську парафію Російської Православної Церкви в Танзанії на честь святого рівноапостольного великого князя Володимира, Хрестителя Русі, попросивши його молитов у справі звернення до Святого Православ’я і хрещення народу масаї», — розповів Горбачов.

"Чи знали африканці про такого святого, можна лише здогадуватись, але зрозуміло одне — РПЦ перекручуватиме історію про князя Володимира на свій лад і для африканців він постане, як «русскій святітєль» і великий святий РПЦ. Звісно, що у такій парадигмі Україна і Росія для африканців вважатиметься чимось нероздільним. Таким чином пропаганда «руского міра» дійшла навіть до Африки", - відреагували на таке повідомлення РПЦ в Духовному фронті України.

В ДФУ зазначають, що вся РПЦ в Африці тримається на двох людях: священиках РПЦ Андрію Новікову та Георгію Максімову. Новіков у 2014 році втік з Одеси, будучи кліриком УПЦ МП і «прославився» скандальними антиукраїнськими заявами. У Росії він говорив про "захист росіян", називав українців "зрадниками".

Пізніше Новікова відрядили в Африку, де розпочав роз’їжджати по парафіях Александрійської Церкви, пропонуючи матеріальні вигоди від росіян і чинячи розкол в Александрійській Церкві.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначалося, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної Церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Раніше делегація Александрійської Церкви передала Патріарху Константинопольському Варфоломію листа, де йшлося про вторгнення Москви до юрисдикції Александрійського Патріаршого престолу в Африці. У Патріархаті наголосили, що створення Росією "екзархату" в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним і заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.

Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійського Патріархату.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.

У квітні 2022 року повинен відбутись суд Пентархії, який розгляне розкол РПЦ, вчинений в Александрійські Церкві, та винесе рішення щодо таких антиканонічних дій.

Читайте також
Православні Патріарх Кирил є центральною фігурою в поширенні церковного мілітаризму в РФ, – аналітики
17 лютого, 11:00
Православні РПЦ та влада у Курській області організовують хресний хід проти ЗСУ
17 лютого, 11:00
Православні Єпископ РПЦ заявив про необхідність примусового «перепрограмування» українців на окупованих територіях
17 лютого, 10:40
Православні Немає віри, немає Бога, там є структура, – Усик висловився про Церкву в Росії
17 лютого, 09:30