Синод Вселенського Патріархату підтримав Александрійський Патріархат щодо неканонічних дій РПЦ в Африці

12 січня, 11:03
Православні
Синод Вселенського Патріархату підтримав Александрійський Патріархат щодо неканонічних дій РПЦ в Африці - фото 1
Синод Вселенського Патріархату на засіданні 11 січня висловив підтримку Александрійського Патріархату, який зазнав вторгнення Російської Православної Церкви на території його юрисдикції в Африці.

Про це йдеться у повідомленні orthodoxtimes.com.

Як РІСУ інформувала, сьогодні, 12 січня, Синод Александрійського Патріархату під головуванням Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора після дослідження канонічного права оприлюднить офіційну заяву щодо дій РПЦ в Африці.

Нагадаємо, РПЦ оголосила про створення Патріаршого екзархату Африки 29 грудня. В журналах Синоду зазначається, що це рішення було ухвалене внаслідок "ухилення в розкол" Патріарха Александрійського Феодора II. У 2019 році він визнав автокефалію ПЦУ. Після цього, як стверджують в РПЦ, частина духовенства Александрійського Патріархату, нібито заявивши про свою незгоду з позицією предстоятеля, звернулась до Патріарха Московського Кирила з проханнями прийняти їх під юрисдикцію Російської Православної церкви.

29 грудня 2021 року до РПЦ були прийняті більше сотні кліриків Александрійського Патріархату з восьми країн Африки.

Проти вторгнення РПЦ на африканський континент виступив Предстоятель Кіпрської Православної Церкви. Предстоятель Албанської Православної Церкви також засудив вторгнення РПЦ на територію Александрійського Патріархату. Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.