Блог Павла Береста. О духовном и грешном_image

Блог Павла Береста. О духовном и грешном

Церква пізнається в біді

18.05.2011, 10:49
Прихожанин УПЦ (МП) Юрий Луценко получает поддержку от многих церквей, только не от родной конфессии.

На ситуацію, що сказалась навколо загрози життю екс-міністра МВС Ю. Луценка звертало увагу багато громадських діячих, правозахисників,  ряд конфесій й церковних діячів. І тільки та церква, прихожанином якої є Юрій Луценко - УПЦ (МП), що є складовою частиною Російської православної церкви, ніяк не турбується долею й здоров'ям свого вірянина.

Нащодавно Колишній глава Української греко-католицької церкви блаженніший Любомир (Гузар) та Патріарх Київський і всієї України-Руси (УПЦ КП) Філарет звернулися до колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія ЛУЦЕНКА із проханням припинити голодування.

Так, колишній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) сказав:  “Не беруся робити якісь аналізи, бо під цим оглядом не почуваюся властиво компетентним, але з чисто християнських та людських поглядів хочу просити Вас зупинити Вашу голодівку, бо вона не знаходить належного відгуку у влади. Ваша жертва повинна б бути потужним засобом пробудження, але, на жаль, духовна атмосфера, у якій живемо, не дає на це багато надії. А шкода життя. В наших обставинах треба жити, щоб надіятися на перемогу”.

Зі свого боку, Верховний архиєпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський Святослав (Шевчук) зазначив: «Я думаю, що ми мусимо врятувати життя (Ю.Луценка – прим. ред.) . Це є не лише покликання Церкви, а так само і держави. Сподіваюсь, що це життя буде врятоване».

Патріарх Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет також закликав Юрія Луценка припинити голодування: "Я не можу прийняти за Вас якесь рішення. Але як пастир я закликаю Вас задуматися над сказаним і перестати піддавати себе смертельній небезпеці. Змінити раніше ухвалене рішення - це ознака не слабкості, а сили".  Патріарх також зазначив, що Луценко потрібен Україні і своїм близьким живим.

Джерело публікації: risu.org.ua

Нагадаю, що раніше сайт religion.in.ua повідомляв, що ряд релігійних діячих закликав своїх вірних молитися за Ю. Луценка.    У той же час інформація про будь-яку підтримку хворого з боку УПЦ (МП), мирянином якої давно є Ю. Луценко, або з боку РПЦ, частиною якої є УПЦ - відсутня.

Про свою конфесійну приналежність Луценко неодноразово публічно висловлювався. У 2005 році він допомагав віруючим УПЦ (МП) захистити їх церкву - кафедральний Воскресенський собор м. Острога - від спроб передачі храму Київському Патріархату, за що отримав подяку від архієпископа Рівненського Варфоломія УПЦ (МП).

За словами Ю. Луценка, його рідний батько також був активним захисником священиків УПЦ під час міжконфесійного протистояння Київського та Московського Патріархатів у 1992 році. «Коли в Рівному в 1992 році розгорнулося масове протистояння віруючих,нинішній архієпископ Дніпропетровський, а тоді Рівненський, Іриней (УПЦ МП) кілька днів ночував у нас вдома » - розповів у 2009 році газеті "Сегодня "Юрій Луценко.

 

Як сказано в Новому Заповіті "По  ділах їхніх - ви пізнаєте їх".

Последние новости