Блог Олександра Бродецького_image

Блог Олександра Бродецького

Доктор філософських наук, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни

05.04.2025, 16:58
Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 1
Про лукавство функціонерів так званої "У"ПЦ

📑 Лише тепер, у квітні 2025 р. після моїх публікацій, у Святодухівському соборі Чернівців зняли з вітрин русскомірну літературу з поклонінням політично канонізованим московським князям, царям, патріархам, митрополитам і з молитовними згадками "града Москвы" і "земли Российской". Лежать на прилавку лише кілька українськомовних брошурок про загальнохристиянських святих.

Прилавки спорожніли після того, як забрали російську друковану пропаганду - фото 149890
Столи спустіли після того, як забрали російську друковану пропаганду

 

📑 Хоч якийсь результат - менше чернівчан токсикуватимуться ідеологією "единства Руси". Але скільки такого ще в інших храмах так званої "У"ПЦ! А головне - скільки такого у душах їхніх функціонерів - вищих і нижчих...
📑 А втім, може, нині ці брошурки знову повернулися в продаж. Треба буде зайти глянути.
📑 На світлинах - те, що я побачив у соборі 26 березня 2025 р., а на одній із них вітрина церковної крамнички вже 2 квітня 2025 р.

Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149892
Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149896
Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149897
Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149898

 

Молитви звідси - фото 149894
Молитви звідси

 

📑 Мої детальніші коментарі - у відео внизу.
📑 А тут розкажу про контекст "святості" деяких персон, яким моляться у чернівецькому соборі, контрольованому досі "У"ПЦ Онуфрія Березовського... Та й у сотнях і сотнях інших храмів цієї підмосковської структури в Україні - також...

📑 З нагоди коронації російського царя-імператора Ніколая ІІ пообіцяли подарунки москвичам.

📑 Їх мали роздавати 18 травня 1896 р. (за новим стилем це 30 травня) на Ходинському полі (околиця Москви).

📑 У кожному вузлику: пряник, кілька цукерок, кружка із зображенням імперського герба, здається, ще 300 г. ковбаси.

📑 Таких вузликів підготували 400 тисяч.

📑 Люди, спраглі подарунка, почали з'являтися на полі ще попереднього дня.

📑 Значна частина з них опинилася в яру, ущерть заповнивши його наче оселендці у діжці, - так, що ніхто не міг поворухнутися.

📑 Влада не передбачила жодних нормальних умов безпеки і відходу з поля.

📑 Так стояли цілу ніч. Хтось уже тоді починав непритомніти. Дітей випускали повзти по головах до виходів.

📑 А самі стогнали, але стояли - стиснуті - цілу ніч, бо ж чекали омріяного подарунка.

📑 А десь біля 6-ї години ранку усе сунулося, бо пролунали вигуки "РА-А-АЗ-ДА-А-А-Ю-Ю-ЮТ!!!"...

📑 Налякані роздавачі подарунків у певну мить почали кидати їх у натовп, зрозумівши, що їх і їхні кіоски можуть змести стихією юрби.

📑 Це тільки посилило хаос...

📑 За офіційними даними загинуло у муках жахливої тисняви понад 1300 осіб. За неофіційними підрахунками називалася цифра понад 4000.

📑 Світлини загиблих, розкиданих полем, легко знайти у Мережі, зокрема, й у Вікіпедії.

📑 Крім того, було дуже багато важко поранених, покалічених.

📑 До середини дня на цьому ж полі мав під оркестр на білому коні виблискувати новий імператор Ніколай ІІ.

📑 Тіла вбитих квапно повідвозили багатьма фурами. Поранених також. Решту людей розігнали.

📑 Й урочистостей на полі після цього жаху імператор не скасував.

📑 Був він... Було гучне "ура!" вимуштруваних військових... Була музика...

📑 А ввечері ще був бал у французькому посольстві.

📑 Імператор участь свою у балі не скасував і, за спогадами багатьох, зокрема, і членів царської родини, танцював.

📑 Хоч хтось згадував, що в якийсь момент дня "сплакнув" через те, що сталося.

📑 Сплакнув і... рушив на бал...

Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149893

📑 Його дядько - великий князь Сергій Романов (і за сумісництвом московський генерал-губернатор, прямо відповідальний за злочинну недбалість, через яку в той день загинули тисячі) - наполягав, що не поїхати на бал - то проявити зайву сентиментальність, а таке, мовляв, негоже для імператора й інших можновладців.

📑 Він увійшов в історію з прізвиськом "князь Ходинський" - за назвою того кривавого поля.

📑 На балу була, звісно, й дружина генерал-губернатора Сергія та своячка імператора - Єлизавета. Сергій - це рідний брат батька Ніколая ІІ, Єлизавета - рідна сестра його дружини.

📑 До речі... Із Єлизаветою Сергій завбачливо одружився з церковною обітницею утримання від інтимних контактів. Такі шлюби вважалися виявом особливою "духовності" подружжя.

📑 Але насправді це не значить, ніби великий князь Сергій беріг цноту. Ні.

📑 Є купа авторитетних свідчень про його численні нестримні адюльтери. Тільки не із жінками.

📑 Навіть віршик гуляв, який наводив контраст між ним і його старшим братом - імператором Александром ІІІ, батьком Ніколая ІІ:

"Матку-правду говоря,
Гатчинский затворник
Очень плох в роли царя,
Но зато не ёрник.
Хоть умом и не горазд,
Но не азиатец.
Не великий педе...аст,
Как Сережа-братец".

📑 "Гатчинский затворник" - це про Александра, "великий пере...аст" - про Сергія.

📑 Його орієнтація - це його справа. Однак, схоже, там і "височайший" статус активно ставав інструментом для рекрутування партнерів з числа підлеглих. А це вже гидко.

📑 У листопаді 2024 р., в розпал війни Росії проти України, в Москві поставили пам'ятник Єлизаветі і Сергію (див. серед світлин).

Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149899

📑 А в чернівецькому соборі Сходження Святого Духа в наші дні, на четвертому році війни, продають буковинцям книжечки з молитвами цим "святым, в земле Российской просиявшим" - і Ніколаю ІІ, і Єлизаветі...

📑 Та брешуть суспільству, ніби "У"ПЦ - не частина Російської Церкви...

📑 Буковинцям ще реалізують, серед іншого, молитви Іоанну Кронштадському, - який бив жебраків і їхніх дітей (потім за це слізно каявся, "сокрушался" у щоденнику, нарікаючи, ніби його біс поплутав, бо він не те з'їв і піддався пристрастям).

📑 До того ж, він був жахливим, мракобісним імперцем-вірнопідданцем.

📑 Він, до речі, вигадав спеціальну молитву, яку повторював дуже часто, де благалося в Бога про якнайшвидшу смерть для "найбільшого єретика світу" - Льва Толстого...

📑 Про Кронштадського, якому в соборі Чернівців також активно спонукають буковинців молитися, може, детальніше розповім окремим дописом.

Русскій мір у центрі Чернівців на 4-му році повномасштабної війни - фото 149895

📑 Отака вона - та Московщина і її "сакральне".

📑P.S. Великий князь Сергій був 1905 р. підірваний вибухівкою революціонера. Насправді вибух було заплановано на два дні раніше.

📑 Але тоді виконавець побачив, що в кареті з великим князем двоє дітей - його племінники. І не став кидати бомбу.

📑 А зробив це на два дні пізніше, коли царський дядько був у кареті один (ну, і ще, звісно, візник, котрий теж загинув).

📑 До речі, і батько Сергія - імператор Александр ІІ загинув свого часу від вибухівки революціонера.

📑 Жахлива, жахлива, жахлива Росія... І її юрба, і її владарі та можновладці...

Останні новини