Доктор філософських наук, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Коли ми кажемо, що Чернівецька чи, наприклад, Київська область мають МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ, це ніяк не означає, що це, боронь Боже, їхня незалежність... І всі це розуміють.
Коли митрополит, правлячий архієрей однієї з єпархій УПЦ каже, що вона (цитую) "з 27 жовтня 1990 року до сьогодні має статус самокерованої Церкви з широкою автономією, згідно з Грамотою Його Святості Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II", то це аж ніяк не означає, що вона автокефальна, а лише те, що вона має особливий статус як частина тієї Церкви, яку очолюють Московські патріархи...
Отже, чинний архієрей "У"ПЦ Феодосій Снєгірьов (він навіть не на спокої, а керує Черкаською та Канівською єпархією і часто діє з благословіння митрополита Онуфрія) в інтерв'ю, опублікованому 3 квітня 2026 р. сербським ресурсом "Живот Црвке", абсолютно чітко підтвердив, що "У"ПЦ донині є у структурі Російської Церкви. Адже будь-яка автономна Православна Церква має юрисдикційну підлеглість тій чи іншій автокефальній Церкві. Це з достеменністю випливає зі змісту поняття "автономна Православна Церква". І митрополит Феодосій констатував факт: її статус автономії в юрисдикції Московського Патріархату був таким і в 1990 році, і є таким сьогодні.
Прикметно, що цей митрополит у довгому закордонному інтерв'ю жодним словом не сказав про вину Росії за війну проти України. Він винуватить кого завгодно (Константинополь, українську владу, ПЦУ), - тільки не політичну та церковну Москву. І це коли ця повномасштабна війна триває вже 5-й рік.
Ще промовистий момент. Феодосій в інтерв'ю дуже дякує Сербському патріарху Порфирію за підтримку "У"ПЦ. Нагадаю, що саме Сербський патріарх у квітні 2025 р. називав у Кремлі Путіна оберігачем християнських цінностей і вихваляв те, що світ називає рашизмом. Звісно, сайт РПЦ також опублікував це інтерв'ю архієрея таки Російської Православної Церкви Феодосія, який очолює одну з єпархій в Україні...
Зараз Феодосій в Україні під судом, але запобіжний захід для нього - особисте зобов'язання. Він проводить богослужби, виголошує проповіді перед масами людей, комунікує з лобістами інтересів Росії в іноземних країнах... Якщо Феодосія засудять, Росія зажадає на нього обміняти наших військовополонених, це буде зроблено, і він опиниться там... Як думаєте, друзі, чи включиться він, як і інший засуджений митрополит Іонафан Єлецьких, в активну пропагандистську та воєнно-"патріотичну" роботу в державі-агресорці?.. Для мене майже несумнівно, що так.