• Головна
  • Проекти
  • СБУ передала духовенству розсекречені матеріали про кримських монахинь...

СБУ передала духовенству розсекречені матеріали про кримських монахинь

13.01.2010, 15:18
СБУ передала духовенству розсекречені матеріали про кримських монахинь - фото 1
Серед матеріалів – постанови радянських слідчих органів про вилучення матеріальних цінностей монастиря, анкети заарештованих представників духовенства, протоколи їхніх допитів.

_1.jpgКРИМ – Служба безпеки України передала митрополиту Сімферопольського і Кримського Лазаря альбом з фотокопіями розсекречених архівних матеріалів щодо черниць Топловського монастиря, інформує «e-Крым».

За даними прес-служби СБУ, серед матеріалів – постанови радянських слідчих органів про вилучення матеріальних цінностей монастиря, анкети заарештованих представників духовенства, протоколи їхніх допитів. Передано також два історичних нариси про монастир, які були складені черницями.

ДОВІДКА: Жіночий монастир святої Параскеви в урочищі Топл між Феодосією та Старим Кримом був відкритий в 1860-х роках. До кінця ХIХ століття тут проживало більше 200 чоловік.

З приходом радянської влади монастир пограбували, на його землях організували колгосп «Безбожник». Рішення про ліквідацію монастиря було прийнято радянськими органами в 1929 році. Черниці і священик були арештовані, звинувачені в антирадянській агітації і засуджені до тюремного ув'язнення й заслання.