Серед "антивакцинаторів", які пікетували ВРУ і Кабмін, були люди з релігійною символікою

Серед "антивакцинаторів", які пікетували ВРУ і Кабмін, були люди з релігійною символікою - фото 1
Вранці 3 листопада в центрі Києва "антивакцинатори" зібралися на мітинг проти щеплення від коронавірусу. Звучали заклики до непокори.

За повідомленням LB.ua, близько 8 ранку кілька сотень людей пройшлися центром столиці - до Верховної Ради та Кабінету міністрів. Вони тримали в руках плакати з написами: "Ні примусовій вакцинації!", "Моє тіло - мій вибір і мої права", "Скажи "ні" ковід-паспортам" та інші.

Серед 'антивакцинаторів', які пікетували ВРУ і Кабмін, були люди з релігійною символікою - фото 81703

Учасники акції були без масок. Коментуючи свою участь у протесті, вони стверджували, що їм допомагає Росія. Серед протестувальників були і представники релігійної організації. Єдиною Церквою, яка відкрито засуджує загальну вакцинацію, є УПЦ МП, тож очевидно вірні цієї Церкви брали участь у протесті.

Учасники акції намагалися "пікетувати" супермаркет та перекривати дорогу і пішохідні підземні переходи.

Нагадаємо, головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що однією з проблем низького рівня COVID-вакцинації є окремі релігійні лідери.

Серед 'антивакцинаторів', які пікетували ВРУ і Кабмін, були люди з релігійною символікою - фото 81704

"Певні проблеми з точки зору комунікації ми спостерігаємо з боку УПЦ МП, з якою досить складно працювати. Треба відзначити, що антивакцинальні настрої зазвичай не викликані великими Церквами. Це або якісь локальні церкви, або, по суті, особиста думка локальних лідерів", - наголосив Кузін.

Нагадаємо, місяць тому священик УПЦ МП агітував під ВРУ проти щеплень, ID-паспортів та за спрощений перетин кордону з Росією.

Управсправами УПЦ МП вважає, що вакцинація від COVID не повинна бути обов'язковою.

Під час першої хвилі падемії в Україні намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павел Лебідь закликав ігнорувати карантинні обмеження та сміливо відвідувати церкви. Основною причиною спалаху коронавірусу він називав «людський гріх». Згодом намісник лаври сам підхопив ковід і відправився на лікування у шпиталь.

Щодо Російської Православної Церкви, то там не проти вакцинації і постійно закликають своїх вірних з метою безпеки не брати участі у масових заходах. УПЦ МП в Україні масові заходи, зокрема і велелюдні хресні ходи, таки проводить.