Дивним і незбагненним чином у праці над конкретним номером журналу іноді складається так, що замовляємо статті в різних авторів, змальовуючи їм червону нитку теми, про яку хотіли б почути самі та розповісти Вам, а отримуємо кілька матеріалів, непомітно об’єднаних іншою темою, проте – виразно однією. Власне, так склалося й цього разу. Планували висвітлити питання перетину бізнесу, релігії та політики, а отримали начерки формули успіху – як приватного, так і спільнотного.
«Якість праці – якість життя», здавалось би – проста закономірність, але ми мало її використовуємо в нашому щоденному житті. Чому не використовуємо? – Для цього є кілька причин, однієї з яких варто якомога швидше позбутися – радянського шаблону ставлення до роботи. А ще корисно знати про ікігаї та вигоряння: про це в інтерв’ю у свіжому випуску розповідає керівник Центру етики і технологій Львівської бізнес школи УКУ Володимир Хіцяк.
Доктор Петро Байковський, доцент кафедри політичних наук УКУ, продовжує тему номеру, фокусуючись на причинах успіху на суспільному рівні і тому, яку роль в цьому відіграє християнство. Детальніше – на сторінках журналу у статті «Християнство, демократія та соціально-економічний розвиток».
Інформаційне оздоровлення, творення спілок, подолання страху і перехід до активності, а ще – щоденна висока етика – це віхи статті Президента Українського Кооперативного Альянсу доктора економіки Зіновія Свереди, «Економіка та креативність як основа реформ в Україні», яка завершує блок теми номера.
Упродовж всього часу існування часопису «Патріярхат», стараємося плекати стосунки з представниками інших Східних Католицьких Церков, висвітлювати події їхньої історії та сьогодення, бути майданчиком для спілкування з ними. Цього разу Вашій увазі пропонуємо першу частину інтерв’ю з мельхітським греко-католицьким єпископом Ньютона (США), владикою Ніколасом Самрою «Не люблю термін «діаспора». Я тут удома і люди тут удома».
«Чому українці так легко ставали частинами імперій, відіграючи суттєву роль у їхній розбудові, замість того, щоби самим стати імперією, поглинувши сусідні народи та землі?» Це глибоке і програмно важливе для України питання ставить перед собою та перед нами усіма о. д-р Назарій Заторський (Єпархія Святого Володимира) у статті «Шанс і загроза: унійність як елемент української ідентичності».
Історико-мистецький блок цього номеру журналу представлено кількома матеріалами:
Рубрика «Книжкова полиця» запрошує до ширшого огляду знаменитої книжки єпископа Роберта Баррона «Католицизм. Мандрівка до серця віри» зробленого отцем-доктором Олегом Кіндієм, який став богословським редактором її українського варіанту.
І незмінно – новини з України та світу.
Передплатити журнал можна через Укрпошту – 90827, електронний варіант часопису зручно придбати на https://journals.ua/.
Архівні матеріали – на сайті www.patriyarkhat.org.ua, в тому числі й англійською мовою в окремому новому розділі.
Знайомтесь з анонсами та статтями на сторінці у facebook: Часопис Патріярхат
Лідія Мідик,
заступник головного редактора