Синод Румунської Церкви зробив заяву щодо румунських парафій в Україні

Синод Румунської Церкви зробив заяву щодо румунських парафій в Україні - фото 1
Синод Румунської Православної Церкви “зберігає свою сприятливу позицію на користь дотримання прав і свобод румунських громад на всій території України, оскільки поважають українців на всій території Румунії”.

Джерело: ДФУ

Про це йдеться у рішенні, ухваленому Синодом Румунської Церкви на засіданні 9 лютого під головуванням патріарха Даниїла, повідомляє прес-служба Румунського Патріархату.

“У зв’язку зі становищем румунських православних парафій в районі Північної Буковини, що перебувають під юрисдикцією Української Православної Церкви, Священний Синод Румунської Православної Церкви твердо зберігає свою сприятливу позицію на користь дотримання прав і свобод румунських громад на всій території України, оскільки поважають українців на всій території Румунії”, – йдеться в повідомленні.

Митрополит УПЦ (в єдності з Московським Патріархатом) Лонгін (Жар) звинуватив українську владу в тому, що, прикриваючись протидією Московському Патріархату, Україна, начебто, переслідує румунських священиків.

Наприкінці січня кілька румунських громадських і політичних організацій опублікували звернення до румуномовних православних парафій України (в Україні їх близько 120) із закликом перейти до Румунського Патріархату.