Синод  Елладської архиєпископії розглянув лист ПЦУ про незаконність прийняття Філаретом грецьких старостильників

Синод  Елладської архиєпископії розглянув лист ПЦУ про незаконність прийняття Філаретом грецьких старостильників - фото 1
Постійний Синод Елладської архиєпископи на своєму засіданні 7 лютого в Афінах ознайомився з листом Митрополита Київського та всієї України ПЦУ Епіфанія про порушення канонів "колишнім митрополитом Київським Філаретом (Денисенком)".

За повідомленням Credo.Press, засідання відбулося під головуванням архиєпископа Єроніма.

Глава ПЦУ повідомив афінський Синод, що Філарет незаконно приймає грецьких старостильників.

"Цим листом Епіфаній інформує Синод, що Священний Синод Православної Церкви України ухвалив, що всі підлеглі колишньому митрополиту Київському Філарету (Денисенку), що віддалився на спокій, порушуючи священні канони і статут Православної Церкви, є незаконно обраними "архиєреями" самопроголошених архиєреїв Авксентія Марініса і Димитрія (Хризостома) Калліса, позбавленого сану клірика Елладської Церкви, як і всіх належать до грецьких старостильників", - йдеться у повідомленні.

Як РІСУ повідомляла, Синод ПЦУ, який відбувся 2 лютого у Києві, вирішив піддати церковному суду та позбавити священичого сану осіб, яких з червня 2019 висвятив владика Філарет. Щодо самого екс-очільника УПЦ КП Синод не став застосовувати крайніх заходів.

Синод підкреслив, що будь-які послідовники старокалендарної схизми з Греції не перебувають у церковному спілкуванні з Українською Православною Церквою і в жодному разі не можуть бути прийняті в таке спілкування; враховуючи вчинені нові злочини проти священних канонів Синод висловив прохання до Священного Синоду Православної Церкви Греції розглянути питання про відлучення Авксентія Марініса та Георгія (Хризостома) Калліса від Церкви.