Собор екзархату УГКЦ в Італії відбудеться в режимі онлайн

Собор екзархату УГКЦ в Італії відбудеться в режимі онлайн - фото 1
Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії своїм декретом скликав Собор Апостольського Екзархату на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», що відбудеться 11-15 грудня 2020 року.

Головним завданням Собору буде сформувати відповідні резолюції для Екзархату та пропозиції щодо цієї теми для їхнього розгляду учасниками VII Сесії Всецерковного (Патріяршого) Собору УГКЦ.

До участі в Екзархальному Соборі запрошені представники духовенства, інститутів посвяченого життя та мирян Апостольського Екзархату хто відповідно до церковного законодавства, має обов’язок брати в ньому участь через іменування та вибір (Вих. ЛВ 19/1994);.

З огляду на ситуацію, пов’язану з пандемією та карантином, задля безпеки учасників, собор проводитиметься у режимі онлайн на платформі ZOOM.

У передсоборовому посланні, владика Діонісій підкреслює, що: Екзархальний собор – підсумок вже зробленого в часі регіональних соборів (у громадах та регіонах) та, одночасно, ще одна сходинка до праці, яка має бути завершена на найвищому рівні – Патріаршому Соборі Української Греко-Католицької Церкви.

«Тема Собору є дуже близька нам, бо хоч ми і є «молодою» Церквою в міграції, але історія розвитку наших громад виміряна нелегкими роками життя та праці наших людей. Завданням Екзархального Собору є правдиво побачити себе як Церкву (в Італії), щоб спільно зрозуміти як нам бути Церквою у майбутньому, як бути поряд з вірними, пам’ятати про їхні потреби, звертаючи особливу увагу на теперішню глобальну ситуацію у світі та пов’язані з нею можливі виклики для Церкви.

Доповіді, виголошені під час першої сесії, матимемо можливість переосмислити в регіональних групах та приготувати пропозиції на другу сесію, на основі яких, учасники собору приймуть головні рішення Соборової резолюції».

Владика Діонісій заохочує і запрошує душпастирів та вірних Екзархату до молитви за успішне проведення собору, а всіх його учасників до відповідальної та мудрої праці задля добра Церкви.

Трансляція заходів Собору буде на фейсбук-сторінці екзархату.