Сьогодні весь світ молиться за мир в Україні

26.01.2022, 10:55
Культура
Сьогодні весь світ молиться за мир в Україні - фото 1
У середу, 26 січня, всесь світ молиться за мир в Україні і світі. Провести таку молитовну акцію запропонував Папа Франциск.

У неділю у Ватикані, звертаючись до паломників, він закликав до міжнародного дня молитви за мир, щоб уникнути подальшої ескалації навколо України.

"З тривогою слідкую за зростанням напруження, що загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до Всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам", - сказав понтифік.

На заклик Папи активно відгукнулися Церкви в Україні. Патріарх УГКЦ Святослав запросив всіх вірних провести цей день у молитві.

"Закликаю всіх дітей нашої Церкви долучатися до молитовної духовної сторожі. Хоч би де ви були: вдома чи в транспорті, у дорозі на роботу чи на роботі, у школі чи університеті – прошу вас молитися за мир в Україні", - сказав він.

УГКЦ також органіувала ланцюжок живої молитви, який пройде у храмах УГКЦ в Україні та за кордоном: Київ, Мельбурн, Львів, Париж, Філадельфія, Івано-Франківськ, Рим, Зарваниця, Перемишль, Краматорськ, Вінніпег, Лондон.

Протягом дня з цих міст транслюватимуть по "Живому телебаченні" Божественну Літургію, молебні, акафісти, Ісусову молитву... Завершиться цілоденне чування УГКЦ традиційною молитвою на вервиці о 20:00 під проводом Блаженнішого Святослава та духовним гімном України «Боже великий, єдиний».

До молитовної акції сьогодні долучаться українські римо-католики. Вони запропонували 26 січня провести у пості та молитві.

Окрім того, 24 січня РКЦ в Україні розпочала розарійний Єрихон «На Захист України» від російської агресії, який триватиме до 30 січня. Долучитись до «Єрихонської молитви» за Україну вони запрошують всіх католиків та православних.

Слід зауважити, що Православна Церква України теж у ці дні молиться за мир в Україні. Так, 30 січня у всіх храмах ПЦУ віряни піднесуть до Господа спеціальну молитву “Коли Вітчизна в небезпеці".

"Від початку російської агресії в наших храмах неперервно звучить молитва про визволення від нашестя чужинців, про Божу опіку над нашими захисниками на фронті, за полегшення долі та звільнення полонених і заручників. Благословляю найближчого недільного дня, 30 січня, у всіх храмах Православної Церкви України піднести додатково особливі молитви за нашу Батьківщину", - закликав першоєрарх ПЦУ.

До молитви приєднаються і християни-баптисти України. Їхні молитви тривають з 24 по 30 січня.

«Пропонуємо об’єднатися помісною церквою для спільного предстояння перед Господом за мир в Україні й продовження Його незаслуженої милості до нашого народу!» – зазначили на своїй сторінці у Facebook ВСЦ ЄХБ.

Всесвітня Рада Церков молиться, щоби розпалювачам війни відкрились очі. Про це запевнив виконуючий обов’язки генерального секретаря Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) oтець д-р Іван Саука.

Білоруські католики також приєднаються до всевітньої молитви за мир в Україні. Навіть у самій Росії католики зберуться, щоби спільно піднести молитви за мир.

«Святіший Отець звернувся із закликом до всіх людей доброї волі присвятити день 26 січня молитві за те, щоб усі конфлікти вирішувалися шляхом серйозного міжнародного діалогу, а не через зброю. Папа Франциск особливо зазначив, що такої молитви як ніколи потребує Україна.

У зв'язку з цим ми просимо всіх вас прийняти всерйоз це запрошення та посилити молитви за мир та згоду всюди, особливо в Україні. У сам день 26 січня і найближчої 4-ї рядової неділі прохання за мир в Україні мають бути включені в молитву вірних. Також буде доречним, якщо це можливо, провести 26 січня або протягом найближчого тижня молитовне Богослужіння у цьому намірі», - закликала вірян Конференція католицьких єпископів Росії.

Живе телебачення" транслює всесвітній молитовний марафон за мир в Україні.