Сьогодні відбудеться судове засідання у справі настоятеля собору УПЦ МП Димитрія Сидора

05 травня, 11:21
Суспільство
Сьогодні відбудеться судове засідання у справі настоятеля собору УПЦ МП Димитрія Сидора - фото 1
У п’ятницю, 5 травня, в Ужгородському міськрайонному суді розпочнеться процес проти настоятеля кафедрального Хрестовоздвиженського собору УПЦ МП в Ужгороді протоєрея Димитрія Сидора.

Про це священик повідомив у відеозверненні, опублікованому на Telegram-каналі собору, інформує Закарпаття 24.

Обвинувальний акт у розпалюванні релігійної ворожнечі було скеровано до суду.

“Протоєрей під час Богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань прибічників ПЦУ. Відеозаписи проповідей транслювалися масовій аудиторії, поширювались на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті. Протягом тривалого часу це формувало нетерпиме та вороже ставлення у суспільстві, ображало релігійні почуття громадян. Задокументовано понад 7 епізодів приниження Дмитром Сидором релігійних почуттів прихильників інших конфесій. В тому числі у грудні минулого року він неодноразово публічно ображав релігійні почуття українців, які виявили бажання святкувати Різдво 25 грудня…” — зокрема, йдеться у тексті обвинувачення.

Димитрій Сидор попросив віруючих УПЦ МП молитовної підтримки.

«Ми всі добре розуміємо, що і митрополита Павла, і митрополита Черкаського Феодосія, і мене судять лише за одне – за те, що ми вирішили стати на захист своєї Церкви, — каже священик. — А що нам робити, якщо вона одна – благодатна канонічна рятівна Церква?”

Нагадаємо, що священнослужителя звинувачують за статтею 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України. У березні цього року за матеріалами СБУ настоятель храму УПЦ МП на Закарпатті отримав підозру.

Наприкінці січня 2023 року протоєрей УПЦ МП Димитрій Сидор заявив, що "гоніння" Московського Патріархату в Україні завершаться розвалом держави, як це сталося із СРСР через антирелігійну кампанію.

У 2020 році Димитрій Сидор балотувався у списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду, а також від цієї ж політсили до Ужгородської міської ради.

Нагадаємо, в 2012 році Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу «Cойму підкарпатських русинів» притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 в Мукачеві. Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності».

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявив про право русинів "зі зброєю в руках захищати свою свободу" від України.