• Головна
  • Новини
  • США вимагають від РФ припинити залякування релігійних громад в окупованому Криму...

США вимагають від РФ припинити залякування релігійних громад в окупованому Криму

20.02.2021, 16:01
США вимагають від РФ припинити залякування релігійних громад в окупованому Криму - фото 1
США вимагають від РФ припинити залякування релігійних груп в окупованому Криму. Про це йдеться в опублікованій у Facebook заяві посольства США в Україні.

Джерело: Гордон

США вимагають від РФ припинити залякування релігійних груп в окупованому Криму. Про це йдеться в опублікованій у Facebook заяві посольства США в Україні.

"Ми глибоко стурбовані тим, що Росія продовжує незаконні обшуки та затримання в Криму. Російська незаконна окупаційна влада повинна припинити залякування релігійних угруповань та примус до військової служби. Росія повинна звільнити всіх українських політв'язнів", – ідеться в повідомленні.

 

Уранці 17 лютого о 4.00 в окупованому Росією Криму в будинках кримських татар співробітники ФСБ провели обшуки. Вони відбулися, зокрема, у містах Бахчисарай, Севастополь і Білогірськ. Прокуратура Криму відкрила провадження за фактом обшуків у будинках кримських татар.

Заарештованим інкримінують ст. 205.5 Кримінального кодексу РФ (організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації). Усім затриманим призначили запобіжний захід – два місяці в СІЗО.

Обшуки російських силовиків у кримських татар є черговим воєнним злочином Росії, заявили в представництві президента України в Автономній Республіці Крим.

Крим Росія окупувала навесні 2014 року після незаконного референдуму. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася.

Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch. У квітні 2016 року міністерство юстиції РФ внесло Меджліс кримськотатарського народу до переліку заборонених організацій.

Європейський суд із прав людини 14 січня 2021 року більшістю у голосів узяв до розгляду скарги України проти Росії стосовно низки порушень прав людини в Криму.

За інформацією Кримської правозахисної групи станом на кінець 2020 року, 109 кримчан перебували у в'язницях за політично або релігійно мотивованим вироками.