Студенти і науковці Дніпропетровщини проводять унікальну археологічну експедицію на місці давнього монастиря
«Це багатошарова пам’ятка. Але основний культурний шар, який ми досліджуємо, належить до 17-18 століття — монастир. Проте, розкриваючи один період, ми розкриваємо таємниці багатьох періодів з історії нашого регіону. Зокрема, маємо багато знахідок доби бронзи — як поселення, так і могильника, який був зруйнований похованнями 19 століття», — розповів Олександр Старік, в.о. директора Дніпропетровського національного музею ім. Дмитра Яворницького. Про це інформує сайт Степ.
Майже кожне поховання супроводжувалося посудиною ― практично всі вони вціліли. І хоча цей об’єкт багато разів грабували в різні часи шукачі старожитностей, перша офіційна експедиція дає вражаючі результати. Вдалося знайти і монети різних часів, і багато керамічних виробів, в тому числі з орнаментами.
Крім розкопок, під час експедиції проводили етнографічні дослідження — збирали експонати, спілкувалися з місцевими мешканцями. Люди подарували музейникам зразки опішнянської кераміки, вишивку, саморобні знаряддя праці 1940-60 років.