Студенти УКУ заснували проект для захисту мистецтва в час війни

17.08.2022, 19:11
Культура
Співзасновники благодійного фонду «SaveArtUA» – Ірина Кречковська (4 курс, соціологія) та Микола Кривий (3 курс, ІТ та Бізнес аналітика) - фото 1
Співзасновники благодійного фонду «SaveArtUA» – Ірина Кречковська (4 курс, соціологія) та Микола Кривий (3 курс, ІТ та Бізнес аналітика)
Щоби зберегти українську державу, важливо зберегти культуру, – у цьому переконані студенти УКУ, співзасновники благодійної організації Save Art UA Ірина Кречковська та Микола Кривий. Наприкінці березня вони вирішили тримати оборону на культурному фронті й заснували проект, у якому збирають інформацію про зруйновані пам’ятки архітектури України та публікують її на інтерактивній мапі. Водночас команда  Save Art UA збирає гроші на збереження цих пам’яток.

Джерело: УКУ

Партнерами проекту стали Український культурний фонд, Міністерство культури та інформаційної політики України, Архітектурна палата НСАУ та British Council (Британська рада).

"Збереження культурних пам’яток є дуже важливим для України, оскільки це наша спадщина. Ми покликаними зберегти її для нащадків, пронести крізь те пекло війни, у якому опинилася Україна є зараз. Культура – це основа будь-якої нації. Росія – наш «сусід» постійно наголошує на тому, що російська й українська культура – одне і те саме. І століттями російська культура намагалась українську придавити, говорячи, що Україна – це малоросія. Тому для нас дуже важливо говорити про свою ідентичність, зберігати її, показувати світові та комунікувати наскільки сильно ми відрізняємось, які два різних світи представляє Україна та росія", - розповів про ідею проекту Микола Кривий.

Студенти УКУ заснували проект для  захисту мистецтва в час війни_1
Музей в Іванкові на Київщині, де зберігалися картини Марії Приймаченко, згорів внаслідок влучання російського снаряду. Фото Ukraїner

Студенти УКУ заснували проект для  захисту мистецтва в час війни_2

Музей Сковороди, який знищили прямим влучанням російські окупанти

 

За словами Ірини Кречковської, нещодавно партнером цього проекту стала Британська рада.

"Ми стали національним переможцям у їхньому конкурсі під назвою BigIdeaChalenges, який проводять у 7-ми країнах. Ми перемогли у категорії «Креатив» й отримали 2000 фунтів стерлінгів – підтримка від лондонської ІТ-компанії та можливість взяти учать у школі стартапів. Крім того, нам надали менторську підтримку. Нашим ментором став Крістофер Норріс – британський серійний підприємець (понад 15 бізнесів), експерт у видавництві книг, ЗМІ, наставництві, письменництві, маркетингу, краудфандингу, соціальних підприємництвах та комерційних стартапах. Крім того, після конкурсу з нами зв’язався британський вчений, професор Кінгстонського університету Алан Флаверс. Вони дуже зацікавлені в нашому проекті", - говорить вона.

Зараз оголошено першу ціль збору – на Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана, який розташований зараз в Чернігівській області. Це один із об’єктів, який був пошкоджений власне під час війни. Там вибито близько 30 вікон. Збираються кошти на захисні матеріали для артефактів цього музею. Перша ціль – зібрати 65 тис. грн.

Студенти УКУ заснували проект для  захисту мистецтва в час війни_3

Пошкоджена будівля музею Галагана в Чернігівській області, на який благодійний фонд «SaveArtUA» зараз збирає 65 тисяч гривень. Фото “The Village Україна.

 

"Нам важливо показати, що українська культура не є маленькою, як вважають навіть деякі діячі в Україні. Ми хочемо показати її цінність, що вона не є частиною російської культури. Нам є чим пишатися", - наголошує Ірина Кречковська.

Зараз у команді задіяно близько 20 людей. Це студенти зі всієї України: Дніпро, Львів, Київ.

Детальніше про проект і можливість скласти пожерви читайте на сайті Save Art UA.