Суд не задовольнив клопотання адвокатів митрополита Павла (Лебідя) про відвід судді
Про це повідомляє Суспільне.
Сторона обвинувачення просила продовжити Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту і покласти на нього обов'язки з'являтись до прокурора, не спілкуватись із свідками.
За словами прокурора, митрополита обвинувачують в умисному розпалюванні ворожнечі, виправдовуванні російської агресії проти України з 2014 року, образі почуттів громадян через їхні релігійні переконання.
"33 млн грн була застава. В Лебідя домашній арешт і він має прибувати до слідчого судді, не спілкуватись з свідками, носити електронний браслет. Він може впливати на свідків і потерпілих, може здійснити нові правопорушення. Прошу продовжити строк дії цих заходів на 60 діб. Він має прибувати до прокурора суду, не відлучатись без дозволу суду, не спілкуватись із свідками", — сказав прокурор.
Адвокати просили про відвід судді. За їхніми словами, суддя ігнорує клопотання сторони захисту, проводить засідання під час повітряної тривоги.
"Є порушення, які ми зафіксували. Дії, які вчинялися, враховуючи документи, які були стороною захисту дослідженні, ставить під сумнів неупередженість даного судді", — наголосив Суспільному захисник Андрій Доманський.
"Те, що сьогодні кожний раз декларує прокурор, неправда. Я ніколи не був на стороні російської агресії. Я ніколи не відносився з неповагою до інших конфесій. В мене є родичі протестанти. Коли в мене був інфаркт, лікар сказав, ви будете в лікарні до 28 серпня, а потім каже, я повинен вас виписати, бо давлять з прокуратури. Я являюсь інсулінозалежним, прокуратура поставила прослушки, заставляли мене підписати, що я не інсулінозалежний. Те, що просять прокурори, я проти", — розповів Павло Лебідь.
Поки суддя у нарадчій кімнаті вирішував, чи задовольняти клопотання про відвід, митрополит УПЦ Павло Лебідь розповів Суспільному:
"Мене охороняють 12 машин, я сам не знаю хто вони, ще умудряються лазити з ліхтариком по заборах. Я не зробив нічого з того, про що мене сьогодні судять. Це є несправедливо. Хто постраждалий? Яким чином? Що я їм зробив, що вони постраждали від мене?", — зазначив митрополит.
Суд не задовольнив клопотання адвокатів митрополита Павла про відвід судді.
Нагадаємо, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло з квітня 2023 року перебуває під слідством: СБУ висунула проти нього обвинувачення за кількома статтями ККУ, зокрема за розпалювання релігійної ворожнечі. До 14 липня він перебував під цілодобовим домашнім арештом, потім був поміщений до СІЗО.
7 серпня його звільнили з-під варти під заставу в розмірі 33 300 000 гривень.
11 серпня Солом'янський районний суд м. Києва продовжив дію процесуальних зобов'язань, накладених на митрополита Павла: він зобов'язаний носити електронний браслет, не залишати місце прописки без повідомлення слідчого або судді, прибувати до них за першою вимогою, не спілкуватися зі свідками у справі.
14 серпня архиєрей переніс інфаркт і був прооперований в одній зі столичних лікарень.
20 жовтня СБУ повідомила, що завершила розслідування та направила до суду обвинувальний акт щодо митрополита Павла (Лебедя).
Архиєрея УПЦ МП обвинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно); ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, вчинене службовою особою повторно).
Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Підготовче засідання у справі митрополита Павла мало відбутися 28 листопада. Але його перенесли на наступний день через те, що не з'явилася сторона захисту.