Суд покарав чоловіка, який на храми УПЦ МП наносив літеру «Z»

17 травня, 12:41
Суспільство
Суд покарав чоловіка, який на храми УПЦ МП наносив літеру «Z» - фото 1
Києво-Святошинський районний суд Київської області оштрафував на 85 грн чоловіка за нанесення літери «Z» на території храму УПЦ МП.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи, 1 квітня громадянин наніс напис «Z-смерть кацапам» на паркані храму «Покрови божої матері» УПЦ МП у Боярці Київської області. Того ж дня чоловік електромотоциклом заїхав на територію храму Святого Пантелеймона УПЦ МП у Боярці та за допомогою балончика з фарбою на плакаті намалював букву «Z».

Крім цього, протягом 5-6 квітня цей же добродій мав словесні конфлікти з іншим чоловіком.
Усі ці події Феміда трактує як дрібне хуліганство, за яке в Україні передбачено адміністративну відповідальність. У суді порушник визнав свою провину.

Окрім штрафу, чоловік заплатить 605,6 грн судового збору.

Нагадаємо, навесні 2023 року уряд заборонив замовляти й виготовляти автомобільні номерні знаки, які містять символіку, що асоціюється з війною Росії в Україну. Під заборону потрапляють літери «Z» та «V», використання яких в індивідуальному номерному знаку має натяк на символіку російського вторгнення. Тобто, використання цих літер окремо, а також у словах, написаних кирилицею замість «З», «С», «В», «Ф».

Така заборона стосується також написів та зображень, символіки комуністичного тоталітарного режиму чи націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.