Сумська єпархія УПЦ МП запевнила, що Кирила не поминають і вибачень перед ним не було

06 серпня, 19:32
Православні
Сумська єпархія УПЦ МП запевнила, що Кирила не поминають і вибачень перед ним не було - фото 1
Пресслужба Сумської єпархії УПЦ МП 5 серпня 2022 року опублікувала офіційне повідомлення, в якому назвала інформацію про вибачення перед Кирилом неправдивою та такою, що "компроментує митрополита Сумського і Охтирського Євлогія".

Така інформація не відповідає дійсності — підкреслюють в єпархіальній пресслужбі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"Позиція митрополита Сумського і Охтирського Євлогія щодо оцінки військової агресії Росії та вторгнення на територію України була висловлена 24 лютого 2022 року та є незмінною. Митрополит Євлогій вважає військове вторгнення російських військ тяжким гріхом проти Божого Закону та злочином проти життя громадян України, яку визнає цілісною суверенною державою. Жодні інші твердження чи припущення є неправдивими.

Припинення поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила під час богослужінь у храмах Сумської єпархії стало наслідком підтримки з боку Патріарха Кирила агресивної політики Росії та збройної агресії стосовно суверенітету і територіальної цілісності України. До нинішнього часу ім’я патріарха Кирила на канонічній території Сумської єпархії не поминається. Такий порядок відповідає Статуту про управління Української Православної Церкви, зміни до якого були прийняті на соборі 27 травня 2022 року", – йдеться у повідомленні.

У єпархії висловили припущення, що "даний інцидент є спробою вплинути на митрополита Євлогія та скомпрометувати його як Правлячого архієрея прикордонної єпархії, що постійно перебуває під обстрілами з боку Росії".

Сам владика Євлогій на своїй фейсбук-сторінці також запевнив, що це не його листи. Натомість він представив два тексти листів, які написав до Кирила у березні цього року.

Нагадаємо, "покаяльний лист", поширений у мережі, датований 5 березням.

Сумська єпархія УПЦ МП запевнила, що Кирила не поминають і вибачень перед ним не було - фото 97506

Перед цим 19 квітня Московський Патріарх з'ясовував, чи поминає його за богослужінням митрополит Сумський.

Сумська єпархія УПЦ МП запевнила, що Кирила не поминають і вибачень перед ним не було - фото 97507

Нагадаємо, у березні 2022 р. понад 30 священиків Сумської єпархії ініціювали скликання всецерковного Собору та вихід УПЦ МП зі складу РПЦ. Про це вони написали у зверненні до митрополита Сумского і Охтирського Євлогія (Гутченка).