Тисячі християн Білорусі підписали звернення до Лукашенка з вимогою зупинити насильство

29.12.2021, 14:29
Світові
Тисячі християн Білорусі підписали звернення до Лукашенка з вимогою зупинити насильство - фото 1
Наприкінці 2021 року 6279 християн Білорусі підписали звернення з вимогою до влади зупинити насильство, відновити законність та провести нові президентські вибори.

Про це інформує Invictory.

Відкритий лист підписали віряни всіх конфесій із різних регіонів країни. Серед них понад 120 священиків, пасторів та інших служителів, включаючи доцента Мінської духовної академії, рабина юдейської месіанської громади, іконописців та ченців.

Серед тих, хто підписався – протоєрей Георгій Рой з Гродно, вітебський католицький священик Віктор Жук, доцент Мінської духовної академії Сергій Шатровський, пастори протестантських церков Леонід Вороненко, Антоній Бокун, Тарас Тельковський та інші.

Відкритий лист підписали також громадський діяч Змітер Дашкевич, співголова оргкомітету з питань створення партії «Білоруська християнська демократія» Георгій Дмитрук, засновниця сайту Kroplia.by Ольга Северинець, музикант Олександр Патліс та актриса Ганна Харланчук-Южакова.

Християни висловили співчуття постраждалим і зажадали від влади зупинити насильство, відновити законність та провести нові президентські вибори за міжнародними демократичними стандартами.

Автори звернення зазначили: «Свідоме спотворення інформації про результати голосування на президентських виборах 9 серпня 2020 року, лжесвідчення в судах, дезінформація у ЗМІ, свідомо неправосудні рішення – це не лише порушення законів Республіки Білорусь, а й тяжкий гріх. Не бреши, не вимовляй помилкового свідчення − це Божа заповідь».

«Підвищувати голос за правду і справедливість − це внутрішня потреба християн, які живуть відповідно до євангельського морального закону і згідно з совістю, яка є голосом Божим», − заявили християни.