У Бахмуті окупанти поцілили у римо-католицький костел та церкву “Слово життя”

У Бахмуті окупанти поцілили у римо-католицький костел та церкву “Слово життя” - фото 1
Внаслідок обстрілів російської армії постраждав римо-католицький храм та церква “Слово життя” у центрі Бахмута. Католицький храм — пам’ятка історії, яку коштом іноземних добродіїв відновлювали віряни багато років.

Про це повідомляє Вільне радіо.

Про влучання російських загарбників по церквах Бахмута радіо розповів громадський діяч з Часів Яра Євген Ткачов, який був у місті цього тижня та бачив пошкодження на власні очі.

Він каже: у бахмутському католицькому храмі Богородиці Цариці Святого Розарію серйозно пошкоджений дах, дзвіниця та вітражні вікна.

“Шибки вибиті, пошкоджені дзвіниця та дах. Католикам в Бахмуті теж дісталось. Гадський “руський мир” чи російський, стріляє по всьому”, — каже чоловік.
Пошкоджена будівля — історична. У 1902-1903 роках у Бахмуті на кошти парафіян збудували храм Успіння Пресвятої Діви Марії. До 1917 року у місцевій парафії було до 3 200 вірян. Радянська влада закрила костел та використовувала його як господарчу споруду.

У Бахмуті окупанти поцілили у римо-католицький костел та церкву “Слово життя” - фото 104454

У квітні 2005 в тодішньому Артемівську цю занедбану будівлю офіційно передали Католицькій Церкві. Храм ремонтували усі ці роки коштом католиків, переважно закордонних.

“З першим ксьондзом зі Словаччини ми тут безпритульних годували 2 роки. Він розповідав, що комуністи їх (католиків у цьому храмі, — ред.) терпіли-терпіли до 1924 року. А потім переробили будівлю спочатку у “культпросвіт”, а потім просто в склад для якогось міськомунгоспу — фарби зберігали тощо”, — згадує Євген Ткачов.

Громадський показав ще одну християнську церкву, яку нещодавно пошкодили в Бахмуті.
“Це церква “Слово життя” у приватному будинку у центрі міста. Вони допомагали у 2014-15 роках, коли була евакуація з Горлівки, Дебальцевого — через них пройшли тисячі людей. В тій церкві людей годували та відправляли далі. Їхній пастор знайшов прихисток та всю громаду церкви вивіз подалі”, — каже Євген Ткачов.