У чотирьох містах Криму відбулись обшуки у представників «Свідків Єгови»

19 серпня, 12:19
Суспільство
У чотирьох містах Криму відбулись обшуки у представників «Свідків Єгови» - фото 1
В Армянську, Сімферополі, Саках та Джанкої відбулися обшуки у членів організації "Свідки Єгови".

Про це повідомляє Європейська асоціація Свідків Єгови, передає Укрнформ.

"14 і 16 серпня у чотирьох містах Криму – Армянську, Сімферополі, Саках та Джанкої – відбулись щонайменше дев'ять обшуків у членів релігійної організації «Свідки Єгови»", - йдеться у повідомленні.

У Сімферополі обшук відбувся у Катерини Мельничук. Жінці стало зле, у її чоловіка піднявся тиск. Катерину повідомили, що проти неї порушено кримінальну справу та, допитавши, відпустили під підписку про невиїзд.

Обшук також провели у Дмитра Захаревича, зятя Олександра Ворончихіна, фігуранта однієї з подібних справ у Сімферополі. Того ж дня чоловік отримав постанову про притягнення як обвинувачений у кримінальній справі. За клопотанням слідчого суд помістив його та ще одного вірянина під домашній арешт.

В Армянську силовики провели обшуки у чоловіка у двох його оселях. Після цього вірянина доправили на допит.

У місті Саки семеро силовиків, четверо з яких були озброєні, провели двогодинний обшук у будинку 62-річного члена «Свідків Єгови». В нього вилучили електронні пристрої.

Подробиці обшуків у Джанкої наразі невідомі.

На даний момент кримінального переслідування за свою віру зазнали 25 жителів Криму. Шестеро з них відбувають терміни в колонії.

Додамо, організацію «Свідки Єгови» рішенням Верховного суду РФ 20 квітня 2017 р. визнано екстремістською, а її діяльність заборонено. 16 серпня 2017 р. міністерство юстиції РФ долучило кримські осередки «Свідків Єгови» до списку екстремістських організацій.

У 2018 році розпочалося переслідування «Свідків Єгови» у рамках кримінальних справ.