У Донецьку священика УГКЦ садили на електричний стілець
Священиків Української Греко-Католицької Церкви піддавали тортурам, отця УГКЦ садили на електричний стілець, але окупована частина Донбасу не залишається без душпастирської опіки. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав в інтерв’ю Інтернет-виданню «Цензор.нет».
Він зазначив, що на території Донецького екзархату, який, крім Донецької області, охоплює Дніпропетровську, Запорізьку та Луганську, Церква має 67 священиків. Під окупацією незаконних збройних формувань на сьогодні перебувають близько 11 парафій, у тому числі в Донецьку та Луганську. «Наші священики, - наголосив Блаженніший Святослав, - доїжджають до тих парафій, перетинаючи лінію фронту. У самому Донецьку на місці перебуває двоє наших священнослужителів, які обслуговували всіх вірних. Недавно до них долучився римо-католицький священик».
Священики УГКЦ зазнали великих випробувань. «Одного з них, – розповів Глава Церкви, – садили на електричний стілець. Після того як він витримав тортури, йому дали своєрідний дозвіл звершувати Богослужіння. Тож він здійснює Літургії, щоб наша паства бачила, що не лишається без опіки. Решта отців доїжджають через лінію фронту, їхня можливість досягнути тих територій залежить від інтенсивності бойових дій. Ми сподіваємося, що якщо обстріли бодай трошки стихнуть, то всі наші отці повернуться».
Територія так званих ДНР й ЛНР поділена на різні сфери впливу. За словами Блаженнішого Святослава, резиденція єпископа УГКЦ і монастир сестер служебниць в Донецьку окуповані бойовиками з різних угруповань. «Одного разу, - розповів він, - надійшло повідомлення, щоб священик прийшов до резиденції єпископа, бо терористи нібито мають покинути її. Він прийшов, а ті йому сказали: "Чого це ми повинні лишати приміщення? Хай ідуть ті, які окупували монастир". Пішов він до будинку сестер, але виявилося, що там цілком інша бойова група. Вони йому сказали те саме: "Чого це маємо покидати будинок?" А потім пригрозили: "Якщо ми й підемо, то залишимо всередині гранату, яка потім "раптово" може вибухнути". Після цього з того отця знущалися».
Та незважаючи на складну ситуацію, у Донецьку, за словами Глави Церкви, «богослужіння УГКЦ здійснюються регулярно, і наш катедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці в Донецьку переповнений під час Літургій».
«Люди переживають кризовий час. Щодня вони ризикують життям, тому потребують духовної опіки як ніколи. Тож наші отці мають багато праці, і сам той факт, що вони залишилися зі своєю паствою, є знаком того, що наша Церква є і буде», – наголосив Патріарх Святослав. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.