У фігуранта «справи кримських мусульман» Абдулгазієва виявили туберкульоз, – адвокат

16 квітня, 12:00
Держава
У фігуранта «справи кримських мусульман» Абдулгазієва виявили туберкульоз, – адвокат - фото 1
У засудженого РФ фігуранта другої сімферопольської справи кримських мусульман Тофіка Абдулгазієва діагностували туберкульоз.

Про це «Кримській солідарності» розповів адвокат Еміль Курбедінов, передає Крим.Реалії.

Як повідомляється, лікарі також знайшли у кримчанина низку інших захворювань: двосторонню пневмонію, малий лівосторонній гідроторакс (рідина в легенях), анемію середнього ступеня тяжкості, синдром сполучнотканинної дисплазії з ураженням мітрального клапана (хвороба серця), хронічну серцеву недостатність, хронічну серцеву недостатність.

Курбедінов зазначив, що зараз готує заяву та необхідні документи для подання до суду через тяжкі захворювання Абдулгазієва. Він також звернувся до уповноваженої з прав людини в Челябінській області Юлії Сударенко, щоб кримчанину надали необхідне лікування.

Дружина кримчанина Алія Куртаметова повідомила, що її чоловік не виходить на зв'язок і про його самопочуття нічого не відомо.

«Ми хвлюємося за нього. З таким діагнозом Тофіку потрібні посилене лікування, догляд і харчування, але в умовах в'язниці це навряд чи вдасться. Все, що мені відомо про його стан здоров'я, що воно задовільне», – додала дружина Абдулгазієва.

«Кримська солідарність» 22 березня повідомила, що Абдулгазієва доправили з в'язниці до російського Верхньоуральська до спеціалізованої туберкульозної лікарні в Челябінську. Як зазначалося, кримчанин перебуває у критичному стані, проте співробітники ФСВП та тюремної лікарні не повідомляють подробиці рідним телефоном.

До арешту та ув'язнення Тофік Абдулгазієв брав участь в організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту «Кримське дитинство».

Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки в їхніх будинках.

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня 2019 року провели у Криму обшуки у будинках кримськотатарських активістів, у тому числі представників громадського об'єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону 12 травня 2022 року виніс вироки фігурантам другої сімферопольської справи «Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазієва, Владлена Абдулкадирова, Іззета Абдуллаєва, Меджита Абдурахімова та Меджита Абдураханова. Терміни – від 12 до 14 років позбавлення волі. Іззета Абдуллаєва засудили до 12 років колонії суворого режиму з першими 5 роками у в'язниці та обмеження волі на 1 рік після звільнення.

У липні 2023 року Тофіка Абдулгазієва етапували до в'язниці Верхньоуральська Челябінської області РФ.