У Києво-Печерській лаврі прозвучали сакральні музичні твори італійського бароко

04.12.2023, 09:32
Культура
У Києво-Печерській лаврі прозвучали сакральні музичні твори італійського бароко - фото 1
Це спільний мистецький захід в межах співпраці України та Республіки Мальта.

Нещодавно в Трапезній палаті храму Святих Антонія та Феодосія Печерських відбувся концерт класичної музики в виконанні ансамблю Kyiv Baroque Consort, створеного на базі вокальної групи «Благовість» (художній керівник — народна артистка України Тетяна Кумановська). Про це інформує Вечірній Київ.

Музичний захід об’єднав на одній сцені українських музикантів під керівництвом італійської диригентки Нансі Мілезіс Романо, яка опікується інтеграцією української культури в європейський та світовий культурний простір, розширення міжнародних зв’язків і популяризацію українського мистецтва.

Концерт відбувся за участю міністра місцевого самоврядування Мальти Оуен Боннічі, координаторки з комунікацій Берніс Фарруджіа та т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва.

У програмі концерту прозвучали два духовних твори: «Стабат Матер» італо-мальтійського композитора епохи бароко Джіроламо Абоса (1715-1760) та знаменита меса «Gloria» Антоніо Вівальді (1678-1741).

Середньовічна секвенція Stabat Mater, в якій описано страждання Богородиці під час розп’яття Христа, стала основою для багатьох знакових творів європейської музики. Для концертної програми був обраний твір Джіроламо Абоса- маловідомого в Україні композитора епохи бароко, який є одним з основоположників Мальтійської композиторської школи.

На думку ініціаторів концерту, твір «Стабат Матер» з’явився у концертній програмі вечора зовсім не випадково, адже опис скорботи Марії як Матері, що віддала свого Сина в жертву, як ніколи перегукується з Українською Матір’ю, чия дитина віддала своє життя, щоб захистити свободу українського народу. Скорботна Мати — сьогодні наша Україна.

У Києво-Печерській лаврі прозвучали сакральні музичні твори італійського бароко - фото 126025