У костелі святого Миколая в Києві встановили статую, яку освятив Папа Франциск

23 травня, 10:40
Католики
У костелі святого Миколая в Києві встановили статую, яку освятив Папа Франциск - фото 1
Подія відбулася 20 травня. Статую Архангела Михаїла Папа Римський Франциск освятив спеціально для цього храму у зв'язку з його передачею римо-католицькій громаді у постійне користування.

Участь в освяченні взяв Секретаря у справах відносин Апостольської Столиці з державами (міністр закордонних справ Ватикану) Архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер. Про це повідомляє парафія костелу св. Миколая у Києві у Фейсбуці.

"Архангел Михаїл є покровителем Києва з XVI століття і водночас покровителем всієї України. Нехай цей могутній Архангел заступається за нашу парафію, за кожного з нас, і випрошує нам благодать без перешкод молитися у цій святині. Нехай він береже нашу країну, всіх її жителів, і допомагає долати ворогів, видимих і невидимих", - сказав під час богослужіння настоятель парафії отець Павло Вишковський.

У костелі святого Миколая в Києві встановили статую, яку освятив Папа Франциск - фото 93619
У костелі святого Миколая в Києві встановили статую, яку освятив Папа Франциск - фото 93618

Як РІСУ інформувала, костел Святого Миколая реставрують після пожежі, що сталася 3 вересня через коротке замикання в органі. Папа Римський Франциск 25 квітня освятив для цього костелу статую Михаїла Архангела з Гаргано.

Згідно з традицією, саме там у V столітті Архангел Михаїл об’явився в печері і повів жителів цього регіону до перемоги в битві з язичниками. Тоді він сказав такі слова: «Я – архангел Михаїл, що завжди стою перед Божим обличчям. Цей грот присвячений мені; я його стережу. Там, де розверзеться скеля, будуть пробачені гріхи людей. Молитви, які ви тут вознесете до Бога, будуть вислухані», – почув єпископ дієцезії, на території якої розташоване Гаргано.

Архангел Михаїл і Святий грот на півострові Гаргано до сьогодні притягують тисячі паломників, які прибувають звідусіль, щоб потрапити до місця, яке один із архангелів відвідав особисто. Гаргано відвідувало багато святих, Папи Римські, імператори, князі і царі, зокрема римський кесар Оттон ІІІ, св. Франциск з Асізі, св. Йоан Павло ІІ.

Біла статуя, що встановлена в храмі св. Миколая в Києві, такого самого розміру, як і оригінальна, яку створив Андреа Сансовіно у 1507 році. Вона представляє архангела Михаїла, який лівою ногою топче сатану, правою рукою підіймає меч, а мізинцем лівої руки, однією ланкою ланцюга, повністю контролює рухи володаря пекла і не дозволяє йому поворухнути головою. Той, хто «завжди стоїть перед Божим обличчям», тримає сатану мізинцем.

Парафія св. Миколая у Києві та Міністерство культури та інформаційної політики домовилися, що костел у червні 2022 року передадуть римо-католицькій громаді.