• Головна
  • Новини
  • Світові
  • У Латвії на засіданні Генеральної ради Європейської баптистської федерації прийняли резолюцію щодо України...

У Латвії на засіданні Генеральної ради Європейської баптистської федерації прийняли резолюцію щодо України

03 жовтня, 13:00
Світові
У Латвії на засіданні Генеральної ради Європейської баптистської федерації прийняли резолюцію щодо України - фото 1
У Ризі з 21 по 24 вересня відбулося щорічне засідання Генеральної ради Європейської баптистської федерації (ЄБФ). Участь у заході взяли 140 представників з понад трьох десятків країн Європи, Центральної Азії та Ближнього Сходу зібралися.

Про це повідомляє сайт ВСЦЄХБ.

На засіданнях ради серед іншого йшлося про ситуацію в Україні. Наголошувалося, що християни у Європі, окрім всебічної гуманітарної допомоги українцям, мають постійні молитви про церкви в Україні. Адже тут близько 400 баптистських церков знаходяться на території, окупованій Росією і близько 200 церков припинили проведення богослужінь. Постраждали 46 церковних будівель.

Близько 120 пасторів і дияконів були призвані на військову службу, залишивши свої церкви без керівників. 250 пасторів були змушені залишити свої церкви.

Програма засідання Генеральної ради Європейської баптистської федерації включала доповіді делегатів, обговорення, час для спілкування та поклоніння. Україну представляв Ігор Бандура, заступник голови ВСЦ ЄХБ.

«Ми вдячні Богові за вас і вам за те, що ви дали нам відчути неймовірну Божу любов», – зазначив Ігор Бандура, відзначивши підтримку баптистів для служіння в Україні і для біженців, які покинули країну.

Ігор Бандура закликав баптистів не просто молитися за мир, а молитися за справедливий мир для України. Справедливий мир означає більше, ніж припинення конфлікту. Це також включатиме виведення російських військ, виплату Росією Україні репарацій за збитки, завдані війною, і відновлення всіх українських земель, які Росія окупувала з 2014 року.

Він також висловив велику вдячність за підтримку сім’ї Європейської баптистської федерації та Всесвітнього баптистського альянсу, а також за те, як громади Європи приймали біженців з України.

На Раді обрали двох голів комісій ЄБФ – Ейніке Піллі (Естонія) та Джульєт Кілпін (Велика Британія).

Наприкінці засідання Рада ЄБФ прийняла резолюцію щодо України, щоб заохотити усіх продовжувати молитися про мудрість, справедливість і про припинення страждань в Україні.