У Луцьку під час ремонту подвір'я відкопали фундамент древнього костелу

04.11.2021, 18:15
Культура
У Луцьку під час ремонту подвір'я відкопали фундамент древнього костелу - фото 1
У Луцьку розкопали фундамент та підземелля кафедрального костелу Святої Трійці, який був зведений у Луцьку в ХV столітті.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Пам'ятку знайшли під час робіт з благоустрою, які проводила римо-католицька дієцезія на подвір'ї монастиря шариток на Кафедральній, 19. За правилами, роботи в історичній частині міста супроводжували археологи, які й знайшли фундамент храму. Наразі розкопки продовжувати не будуть через несприятливі погодні умови.

Про унікальну знахідку повідомив заступник директора заповідника «Старий Луцьк» Віктор Баюк в своєму фейсбуці. Як уточнив він у коментарі, фундамент храму та підземелля знайшли на території подвір'я колишнього монастиря шариток, що навпроти сучасного костелу Петра і Павла.

«Коли відбуваються будь-які роботи на території заповідника в історичній частині Луцька, відбувається археологічний супровід. Римо-католицька дієцезія проводила роботи по благоустрою території. Планувалось 20 сантиметрів грунту зняти під бруківку на подвір'ї колишнього монастиря шариток. При цих роботах позавчора [2 листопада] було виявлено ознаки наявності храму, і фактично за два дні ми провели необхідні дослідження», – розповів Віктор Баюк.

Віктор Баюк пояснив, що у історичних джерелах були відмості про те, що собор був розташований біля монастиря шариток. Втім, археологічно його ніколи не досліжували та не шукали. «Це масштабне відкриття в межах України. Для Луцька безпрецедентно, в Україні масштабно», – зазначив археолог.