У Львові хочуть відкрити музей Голокосту

У Львові хочуть відкрити музей Голокосту - фото 1
Львівський національний музей історії та релігії планує відкрити свій новий підрозділ – музей Голокосту. У ньому хочуть відтворити побут євреїв, які переховувалися від знищень під час Другої світової війни.

Про це повідомив директор установи Орест Малиць під час круглого столу у Львівській ОДА, передає Львівський портал.

Більше десяти років музей історії та релігії має на вул. Староєврейській, 36 невелику експозицію «Ті, що рятували Світ», присвячену греко-католицькому духовенству, Митрополиту Андрею Шептицькому і його брату Климентію, а також іншим достойникам, котрі рятували євреїв від нацистських звірств під час Другої світової війни.

Зараз виставку хочуть розширити, відновивши історичну картину тих страшних подій на Галичині, і відкрити окремий музей Голокосту.

«Зараз ми працюємо над тим, що б відкрити у Львові в підземеллі музей Голокосту. Таким чином, хочемо відтворити або віртуально, або за допомогою речових експонатів побут євреїв, які переховувалися від знищень. Так, відвідувачі зможуть зрозуміти як це – відчути небезпеку постійних переслідувань. Думаю, за кілька років цей проект вдасться втілити у життя», – розповів Орест Малиць.

На Львівщині звання «Праведника народів світу» присвоїли понад сотні мешканців, втім більшість імен досі залишаються невідомими.

Нагадаємо, 14 травня Україна вперше на державному рівні вшановувала пам’ять своїх громадян, які рятували євреїв під час II Світової війни.