• Головна
  • Новини
  • У Львові проголосили імена репортерів, які несуть надію в український інформаційний простір...

У Львові проголосили імена репортерів, які несуть надію в український інформаційний простір

07.10.2013, 15:04
У Львові проголосили імена репортерів, які несуть надію в український інформаційний простір - фото 1
У рамках VI Екуменічного соціального тижня 2 жовтня оголосили переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні». У конкурсі взяло участь понад 800 журналістських робіт із усіх куточків України.

exklusiv.gifУ рамках VI Екуменічного соціального тижня 2 жовтня оголосили переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні».

Автори, які посіли перші місця у кожній із номінацій, отримали сертифікати на суму 3000 грн. та статуетки переможців. Журналісти, які посіли другі та треті місця, отримали призи від спонсорів і дипломи учасників конкурсу.

Олександр Галяс та Антоніна КучеренкоЗагалом, у конкурсі взяло участь понад 800 журналістських робіт із усіх куточків України. Особисто від журналістів надійшло 200 робіт. Окрім того, студенти Магістерської програми екуменічних наук УКУ впродовж року здійснювали моніторинг українських ЗМІ і власноруч відібрали ще близько 600 робіт. Кожен конкурсний матеріал було оцінено тричі, а деякі роботи викликали такі суперечки, що були повністю переоцінені. Таким чином, було відібрано: 12 робіт у номінації «суспільство», 10 робіт – «культура», 10 робіт – «релігія», 10 робіт – «економіка».

Ольга ХворостовськаТретє місце у номінації «Релігія» отримали Олександр Галяс та Антоніна Кучеренко із газети «Порто-франко», м. Одеса, за матеріал «Исцеление верой». Друге місце у номінації «Релігія» посіла Ольга Хворостовська, газета «Львівська Пошта», за матеріал «Що Бог з'єднав...».

Перше місце у номінації «Релігія» IІI Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні» на кращу статтю, репортаж  або програму, яка порушує важливі проблеми сучасного суспільства і показує шляхи їх вирішення, отримала Надія Тисячна, газета «День», за роботу «Бути причетним до змін у чиємусь житті — великий привілей». Пастор євангельської Церкви добрих змін з Маріуполя Геннадій Мохненко ділиться власним досвідом усиновлення. Сьогодні він є батьком 34 дітей: трьох біологічних і тридцять одного усиновленого. «Хочеш прожити щасливе життя, йди у бік сліз, біди і горя; йди туди, куди йти важко, несучи добрі зміни. Якщо побачиш хоча б одну змінену долю і знатимеш, що маєш до цього стосунок, на тебе потоком полинуть любов і радість», — говорить Геннадій Мохненко.

Отож, третє місце у номінації «Культура» посіла Марія Семенченко з газети «День», за матеріал «Не хутірські ідеї з хутора». Друге місце у номінації «Культура» отримали Тетяна Беженар і Вадим Тажібаєв з «Бессарабія ТВ» за роботу «Шануймо пам’ять пращурів».

А перше місце у номінації «Культура» IІI Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні» посіла Антоніна Кучеренко, газета «Порто-франко», м. Одеса, матеріал «Библиотека растит человека».

Оксана СенишинТретє місце у номінації «Суспільство» посіла Оксана Сенишин, Телеканал новин «24», робота «За життя». Друге місце отримала Василина Думан, Інтернет-агентство ZIK, за матеріал «Вулична магія пересічних львів’ян». А переможцем серед журналістів, що порушують суспільну тематику, визнано Вікторію Дворянин із газети «Львівська Пошта», за матеріал «Бачити серцем».

Третє місце у номінації «Економіка» отримала Вікторія Микитюк, газета «Експрес», матеріал «Будинок і город даємо — приїжджайте». Друге місце у номінації «Економіка» посів Любомир Шавалюк, журнал «Український тиждень», з сайту Тиждень.ua, робота «Куди подітись бідному родичеві? Де окрім ЄС шукати ринки збуту?».

Вікторія ДворянинІ першим місцем у номінації «Економіка» IІI Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні» на кращу статтю, репортаж або програму, яка порушує важливі проблеми сучасного суспільства і показує шляхи їх вирішення нагородили Дмитра Боярчука, сайт «Економічна правда», м. Київ, матеріал «Скільки коштує держава?».

Цьогоріч конкурс цікавий ще однією новинкою. Крім фінальних матеріалів, журі відзначило ще 6 проектів, які пропонують цікаве вирішення проблем, розповідають про ініціативи та дарують надію. Спеціальною відзнакою IІI Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні» нагородили такі проекти: Леся Вакулюк, Наталя Ковальова, телеканал «Інтер», за роботу «Квітка Цісик: голос в єдиному екземплярі»; Анна Прокаєва, Харківська державна телерадіокомпанія, канал ОТБ за програму «Фабрика ідей»; Іванка Рудакевич, журнал «КАНА», за матеріал «Непорушне лежання»; Оксана Мартинова, газета «Искорка» (видавництво учнів Новоайдарської школи-гімназії); Руслана Федюк, рубрика «Наодинці із книгою» (КП радіостудія «Новий двір»); ТРК «Люкс», рубрика «Чекаю на тебе».

«Приємно, що журналісти не є байдужими до проблем інших людей. Їхні матеріали надихають жити далі, радіти, шукати виходи зі складних проблем сьогодення, — вважають організатори конкурсу. — Сподіваємось, що конкурс «Репортери надії в Україні» приверне увагу громадськості і внесе у пресу, Інтернет, радіоматеріали та телебачення більше “добрих новин”».

Нагадаємо, що конкурс «Репортери надії в Україні» — це конкурс на найкращу статтю, репортаж або відео- чи радіопрограму, яка є «інформацією-носієм рішень». Тобто, не лише висвітлює питання сучасного суспільства, а й дає на них конкретні відповіді та показує шляхи їх вирішення, а отже несе у собі «добру звістку» — надію. Організатором цього проекту є Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Вперше конкурс відбувся у 2009 році. У ньому взяло участь 714 робіт у трьох категоріях: телебачення, радіо та публікації в пресі або в Інтернеті з усіх областей України та АР Крим. Другий конкурс «Репортери надії в Україні» відбувся у 2011 році. І у ньому взяло участь вже 800 робіт з усіх куточків України.