У Львові стартувала Друга програма "Діалог"

Учасники Програми Діалог 2022 - фото 1
Учасники Програми Діалог 2022
У Брюховичах під Львовом 1-5 червня пройшла перша інтеграційна сесія другої Програми Діалог. На зустріч зібралися учасники з різних міст і віросповідань, які планують у рамках програми здійснити різноманітні проекти, присвячені темі діалогу.

Як повідомив РІСУ організатор Програми — засновник Центру міжрелігійного діалогу «Лібертас», директор Інституту релігії та суспільства УКУ Тарас Дзюбанський, учасників, які зуміли прибути на сесію, є значно менше, ніж тих, хто подавався на програму ще у першій половині лютого.

"Дехто з кандидатів на участь у програмі зараз на фронті захищає нашу країну, частина змушена була виїхати з країни, хтось не зміг взяти участь у сесії через завантаженість у волонтерських проектах", — зауважив д-р Тарас Дзюбанський.

Інтеграційна сесія складалася з лекцій і практичних занять, ворк-шопів та зустрічей з представниками конфесій. Зокрема, з лекціями виступили дисидент і громадський діяч, віцеректор УКУ Мирослав Маринович, психотерапевт, доцент Львівського національного медуніверситету д-р Сергій Кирилюк, завідувач кафедри богослов'я УКУ д-р Віктор Жуковський, релігієзнавець Роман Назаренко, історикиня, доцент УКУ д-р Світлана Гуркіна, директор Інституту історії Церкви УКУ д-р Олег Турій.

Розмови з владикою Володимиром - фото 94640
Розмови з владикою Володимиром

 

Учасники мали можливість познайомитися з віровченням і традиціями християнства, юдейства та ісламу, у чому їм допомогли єпископ-помічник Львівський УГКЦ Володимир (Груца), керівниця музею "Слідами галицьких євреїв" Ольга Лідовська, представники Ісламського культурного центру у Львові, делеговані імамом Муратом Сулеймановим.

Практичні заняття з учасниками програми провели Тарас Дзюбанський, бізнес-тренер, координатор Програми Діалог д-р Юрій Булик, журналістка та фахівчиня з маркетингових комунікацій і зв'язків з громадськістю Олена Кулигіна.

Як розповіли організатори, програма триватиме до жовтня 2022 р. За цей час на її учасників ще чекають онлайн-лекції. А вони мають підготувати свої авторські проекти, з якими вони і подалися на участь у програмі. А це: концепція міжцерковних стосунків, серії лекцій про різні релігії для молоді, духовно-психологічну порадню тощо.

У Львові стартувала Друга програма 'Діалог' - фото 94642

"Вже другий рік поспіль Програму «ДІАЛОГ» проводимо на тлі різних нещасть. У минулому році – covid-19, цього року – війна, — говорить Юрій Булик, координатор проекту, і додає – Але самі ці виклики мотивують учасників реалізовувати свої ініціативи, виходячи з сучасних потреб соціуму, бути практичними. Цього року учасників може і менше, проте заявки їх робіт є амбітними і такими, що несуть користь усім нам. Бажаю кожному з них успішної реалізації та розвитку як в рамках Програми, так і після її завершення".

Нагадуємо, Програма Діалог стартувала у червні 2021 року. Її започаткував Центр міжрелігійного діалогу «Лібертас» у партнерстві з Центром міжрелігійного порозуміння (США), Центром Івана Павла ІІ (Ватикан) та Інститутом релігії і суспільства УКУ, а ідейним натхненником виступив єпископ УГКЦ у США владика Василь Лостен.

Як розповів РІСУ керівник Центру "Лібертас" д-р Тарас Дзюбанський, ініціатива спрямована на підтримку індивідуального лідерського розвитку амбітних, цілеспрямованих та активних українців у сфері міжрелігійної, міжконфесійної та міжкультурної комунікації. Вона також направлена на зміцнення стійкості лідерів українського суспільства до сучасних викликів та їх спроможності до діалогу, даючи можливість представникам релігійних верств населення, лідерам громадянського суспільства та представникам культурного середовища працювати разом і розробляти нові підходи та заходи, що перегукуються з їх світоглядними переконаннями та цінностями; застосовувати нетворкінг, що базується на вірі та довірі задля здійснення трансформаційних заходів у своїх громадах та середовищах.

Цьогорічна друга Програма Діалог робить акцент на діалозі в умовах війни. Яке практичне застосування діалогу, коли країна воює? Як релігія та релігійні спільноти можуть допомагати суспільству? Що з досвіду релігійних спільнот може стати базовим для зміцнення резилентності суспільства? Ці та схожі питання стали важливими для обговорення та неформального спілкування від час сесій та ворк-шопів.

Родзинкою цьогорічної програми стало те, що цього року Центр Лібертас у партнерстві з Інститутом релігії та суспільства та за підтримки Фундації Расела Бері (Russell Berrie Foundation) і міжнародної організації Релігії за мир (Religions for Peace), започаткували Духовну реабілітаційне програму РеСтарт. Учасники Програми Діалог та РеСтарт мали змогу спілкуватися та обмінюватися думками щодо менторства та потенційної співпраці.