У Львові урочисто відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ

24.06.2021, 19:30
Католики
У Львові урочисто відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ - фото 1
Сьогодні, 24 червня 2021 року, на території філософсько-богословського факультету УКУ відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ. Подія відбулася з нагоди 20-ліття візиту святого Папи до України.  Згідно з рішенням Львівської міської ради, частину вулиці Хуторівка (від вул. Стрийської до просп. Червоної Калини) перейменували на проспект святого Папи Івана Павла ІІ.

Декан філоосфсько-богословського факультету о. Юрій Щурко відзначив, що ми живемо у дуже динамічному часі, коли особливої ваги набуває пам’ять про моральних авторитетів.

“Напевно ніхто не міг собі уявити, що за 20 років від візиту Папи постане семінарія, університет і все те, що Понтифік благословив славно розвиватиметься. Ця особа, яка поєднала у собі імена двох апостолів: Йоана і Павла – апостола Любові і того, котрий поширив християнство від Єрусалиму до колишньої столиці імперії Риму. Наслідуючи Папу, можемо зростати у любові до Христа і місійному дусі”,

У Львові урочисто відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ - фото 74536

 

Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що з увагою спостерігає за тим як змінюється наше місто за ці 20 років, які минули з доленосного моменту візиту святого Папи до міста Лева.

“Пригадую візит Івана Павла ІІ. Спостерігаю як ми змінюємо життя у нашому місті, впродовж тих 20-ти років. Але хочу розповісти одну цікаву історію. Як тільки на сесії міської ради було ухвалене рішення Хуторівку перейменувати на проспект Івана Павла ІІ, відбулася одна дивна річ. Неподалік звідси розташована колонія, де десятки років жили в’язні. Було прийняте рішення продати це приміщення на аукціоні. Прекрасна територія, 10 гектарів землі і потужні будівльні компанії змагалися, хто може її купити. А найкращу ціну дала ІТ-компанія SoftServe, яка хоче там збудувати ІТ-містечко, зі школою. садочком, робочими місцями і це ще змінить цей район. Думаю, що там будуть хороші іт-ішники, які будуть сюди ходити прогулюватися і може захочуть стати семінаристами, а потім вступити у Католицький університет. Тому, молимося щоби Бог давав нам мудрість. А сьогодні згадуємо Івана Павла ІІ, адже, справді, там де він проходив, ставалися чудеса. І ми сьогодні є свідками цього маленького чуда”, – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

У Львові урочисто відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ - фото 74535

 

Президент УКУ, Митрополит Філадельфійський Борис відзначив, що те, що проспект названо на честь святого Папи, надихатиме і впливатиме на повсякденне життя людей, які щодня стикаються із цією локацією.

“По цій вулиці ступала нога, їхав папа-мобіль великого святого, можливо, найбільшого святого ХХ століття, яка любов’ю до Бога і людей зменшувала зло, давала надію. Нехай, його постать скріплює єдність Католицької Церкви у різних обрядах, нехай, його екуменічне свідчення зближує конфесії нашої землі, нехай, росте дружба між народами. Нехай, ця непересічна людина стає чимраз більше частиною свідомості нових поколінь, які, можливо, не бачили наживо цього Понтифіка, але які можуть черпати натхнення і надії від св. Папи Івана Павла ІІ”.

Митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький зізнався, що дуже тішиться, що сьогодні св. Іван Павло ІІ є не тільки присутній у своїх мощах, у храмах, але також у парках, дорогах, вулицях.

“Дуже дякую голові міста Львова за це рішення, що ця вулиця також носить його ім’я і я вірю, що він буде добрим покровителем для нас усіх”.

Отець-ректор УКУ Богдан Прах особливо звернув увагу присутніх, що УКУ і семінарія – це ті місця, де зростає і формується еліта майбутнього.

“Тут на цій території, де ми сьогодні зібралися, штампується еліта нашої держави, нашої Церкви. Богословський факультет, духовна семінарія, поруч місце, де зустрічається глава нашої Церкви Патріарх Святослав. Це місце окроплене потом багатьох людей, які працювали, зводячи ці будинки. Благословив цю будову Іван Павло ІІ, розуміючи, що це тільки початок”.

Ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко підмітив цікаву деталь, що саме із Сихова походять більшість сучасних семінаристів. Отець вбачає у цьому силу благословляючої десниці Папи Івана Павла ІІ.

“Коли 20 років тому, Папа Іван Павло ІІ проїздив цією вулицею, тут не було ще нічого. Але він своєю десницею благословив цю землю і дуже у скорому часі тут постали прекрасні будинки. Тут навчаються семінаристи, студенти-богослови, сюди приїджають гості з інших міст, інших країн. Його благословення було щедрим. Папа сказав тоді на Сихові, що дощ падає – діти ростуть. І отець Орест, парох, з іншими отцями настільки невтомно працюють, що до нас у семінарію з Сихова, приходить найбільше семінаристів. Хочу вірити, що саме, проголошуючи цей проспект св. Папи Івана Павла ІІ, тут будемо мати щоденно його обильне благословення з неба, щоб всі, хто сюди приходить молитися, навчатися несли звідси у собі дух любові і дух служіння. Бо Іван Павло ІІ куди б не їхав, ніс із собою дух любові і дух служіння”.

У Львові урочисто відкрили проспект св. Папи Івана Павла ІІ - фото 74534

 

Владика Степан Сус є представником духовенства, яке саме Папа надихнув до багатьох рішучих кроків на віри та священства.

“Хочу передати усім Вам вітання від Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава. Він подумки з нами у всіх заходах, які переживає сьогодні Львів. Це справді світлі дні, бо маємо нагоду, поставити у центр уваги цю святу особу – Івана Павла ІІ і не тільки говорити про нього, але наслідувати його у своєму житті. Бажаю всім нам, щоб ми були такими невтомними служителями, як був він і не боялися долати ті виклики, які є на нашому шляху”.

Парох храму Різдва Пресвятої Богородиці, о. Орест Фредина розповів:

“Маю щастя бачити як зростають нові покликання, як вірою преображується життя людей. Тому, всім сили і натхнення, щоб ми були Божою Церквою”.