У мережі назвали куратора протидії переходам від УПЦ МП до ПЦУ на Київщині

08 лютого, 08:45
Православні
У мережі розповіли, хто є куратором протидії переходам релігійних громад з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України на Київщині.

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на допис Давида Маркова у Facebook під назвою "Обережно провокація" в групі "Громада Бориспільщини "Під кутом правди"".

Останнім часом набирає обертів незворотній процес переходу релігійних громад УПЦ Московського Патріархату до незалежної Православної церкви України.

Православні віруючі, які є громадянами України, воліють молитися Богові на рідній мові, у дійсно українському храмі і при цьому чути на богослужінні молитви священиків "за Богом любиму країну нашу, владу та військо її" і бути впевненими, що моляться саме за Україну, за українську владу, за українське військо.

Проте священиків УПЦ Московського Патріархату такий стан справ не задовольняє. Звикши ставитись до парафій та храмів як до своєї феодальної власності з фіксованими поборами вірян за релігійні обряди, перебуваючи у тісній зав’язці зі своїм канонічним та фактичним центром – Російською Православною Церквою, духовенство УПЦ МП не бажає переходити до Православної Церкви України, яка діє за прозорими, немеркантильними стандартами і до того ж не підтримує країну-агресора, – йдеться у дописі.

УПЦ МП кричить про "церковне рейдерство", але при цьому цим же рейдерством і займається. Привозячи на збори релігійних громад, які приймають рішення про перехід, духовенство та "віруючих" із інших населених пунктів, які насправді до певної громади ніякого відношення не мають, щоб вони своїми голосами, а подекуди відверто провокаційними та хуліганськими діями блокували процес переходу.

Деякі вдаються і до більш радикальних провокацій, на кшталт пошкодження або підпалів храмів, але тут ситуація складніша, бо виконавців злочину, за який цілком реально потрапити за ґрати, ще підшукати треба.

На Київщині куратором протидії переходам релігійних громад з УПЦ МП до ПЦУ є мало кому відомий єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій (Пилипчук), який водночас являється довіреним єпископа Віктора (Коцаби) та "секретарем адміністративного апарату Київської Митрополії УПЦ МП по Київській області", поставленим на таку відповідальну посаду керуючим справами УПЦ МП митрополитом Антонієм Паканичем.

Вихід з цієї ситуації, яка активно підігрівається з Кремля, єдиний правильний: не піддаватися провокаціям, не вступати у конфлікти та протистояння, а фіксувати "церковне рейдерство", запрошувати на збори релігійних громад представників органів Нацполіції та місцевої влади, – написав Давид Марков.